Ranní meditace vám pomůže zvýšit výkon během dne

Ranní meditace vám pomůže zvýšit výkon během dne

 

Jak využijeme prvních pár minut po probuzení, nám může ovlivnit celý zbytek dne. Takže místo toho, abyste zamáčkli budík a dopřáli si delší šlofíček, co třeba chvilka meditace?

Těchto pět minut ráno, může znamenat rozdíl mezi dnem, kdy budeme unaveni z polštářového válení a dnem, kdy máme dostatek energie a větší schopnost soustředění.

Můžete si vybrat ze spousty typů meditace, s nimiž je skvělé začít svůj den. Jste-li věřící, obraťte se na svého strážného anděla, kterému vyjádříte přání pro daný den a požádáte ho o podporu. Nebo můžete vyvolat přítomnost archanděla, abyste očistili své negativní myšlenky, obavy a problémy, které vás v tu chvíli trápí a on vám poskytne ochranu po celý den.

Mluvte s těmito bytostmi jako se svými nejlepšími přáteli, o kterých víte, že jim můžete důvěřovat a požádat je o pomoc. 

Velmi účinným typem meditace je pozitivní myšlení a prokázaní vděčnosti. Po dobu pěti minut, od okamžiku, kdy otevřete oči, místo kontroly telefonu, děkujte sami sobě za všechny věci ve vašem životě, bez ohledu na to, jak se vám mohou zdát banální. Poděkujte i za teplou postel, skvělou kávu, která na vás čeká, za horkou sprchu, krásné šaty, nebo za to, že máte práci, která vás baví. Nezapomeňte poděkovat za zdraví a své tělo: oči, zrak, uši, sluch, čich, ruce, nohy, játra, srdce, plíce atd.

 

Vdechujte radost a vydechujte napětí

Zhluboka se nadechněte a na několik sekund zadržte dech. Poté vydechněte. Znovu se nadechněte a vnímejte teplou energii jako jasné světlo, které zaplavuje vaše tělo od hlavy po paty. Vizualizujte toto silné světlo v každé buňce vašeho těla.

Při každém výdechu si představte, jak eliminujete všechny obavy, úzkosti, problémy a fyzické či psychické bolesti. Vydechnutý vzduch je ve skutečnosti napětí, kterého se zbavujete. S každou novou inspirací je nastolen vnitřní klid a vaše tvář je obklopena světlem a každé vydechnutí vás osvobozuje od všech negativních myšlenek.

Cítíte, jak vaše srdce bije silně? Emoce a krása, kterou vidíte kolem sebe. Cítíte vaše plíce plné kyslíku, cítíte lehkost a uvolnění? Určitě víte, že každý problém má řešení! Otevřete oči a řeknete si: „Budu mít nádherný den, kdy mi všechno půjde perfektně, budu inspirována, budu odvážná a udělám vždy nejlepší rozhodnutí!“.

 

Ranní meditace vám pomůže zvýšit výkon během dne
Poznámky