Objevujte magické účinky máty na vaši pleť

Objevujte magické účinky máty na vaši pleť

Objevujte magické účinky máty na vaši pleť

Aqua mint neboli máta peprná je úžasná nejen ve sklenici vychlazené limonády v horkém letním dni, ale má mimořádné výhody i pro vaši pokožku!

Za prvé, máta má antibakteriální a antimikrobiální vlastnosti, má zklidňující účinky na pokožku a mnoho dalších výhod, které vám můžeme společně objevit.

Zklidňuje podrážděnou pokožku a bojuje se záněty

Mátových listy můžete použít, pokud vás kousne komár! Skvěle pomáhá při svědění. Jemně otřete pokožku lístkem máty a užívejte si okamžitou úlevu! Zmírňuje podráždění a bojuje s nepříjemným zápachem. Máta má osvěžující vlastnosti, které bojují se záněty kůže, přináší okamžitou úlevu při bodnutí hmyzem, pomáhá hojit popáleniny od slunce a zklidňuje vyrážky.

Mastná pleť bude minulostí

Mentol v mátových listech snižuje vylučování kožního mazu z mazových žláz, což pomáhá pleti vrátit se do normálu. A protože mastná pleť v některých případech vede k akné, máta je nápomocná i v tomto ohledu! Rozdrťte pár lístků máty a naneste je přímo na pupínky. Protože máta působí protizánětlivě a antibakteriálně, urychlí vymizení akné a ozdravuje pokožku. Je dobrý i při péči o jizvy.

Má úžasný chladivý efekt

Máta je bohatým zdrojem vitamínů A a C, obsahuje kyselinu listovou a Omega 3 mastné kyseliny. Osvěžující účinek máty a vitamíny obsažené v ní nám pomáhají v boji s negativními účinky slunečního záření na pokožku. Je to skvělý pomocník například při spálení od slunce. Koupele, do kterých se přidává mátový olej, jsou uvolňující pro svaly a dutiny. Jsou také pomocníkem pro zlepšení krevního oběhu.

Pozor, s mátovým olejem to nepřehánějte: stačí opravdu jen pár kapek do koupele. Neaplikujte ho přímo na pokožku, ale zředěný olivovým nebo mandlovým olejem. Bezpečnější variantou je použití pečujících produktů, které obsahují mátu. Vychutnejte si výhody této úžasné rostliny plnými doušky!

 

Doporučené produkty
Poznámky