Zázrak jménem Matcha – v čem je prospěšný tento vysoce účinný antioxidant?

Zázrak jménem Matcha – v čem je prospěšný tento vysoce účinný antioxidant?

 

Matcha je výjimečný druh zeleného čaje. Jeho konzumace je spojena se zvláštním ceremoniálem v Japonsku, Sado, který oslavuje harmonii, respekt a vyrovnanost.

Léčivé účinky tohoto čaje jsou známé již po staletí. Doporučuje se ke konzumaci, ale také jako zázračná přísada v kosmetickém průmyslu. Čaj Matcha se získává z rostliny Camellia sinensis, nazývané také čínský čajovník. Jeho pěstování začíná již ve starověké Číně, kde ji před 5 000 lety objevil císař Shen Nung. Po staletí byla rostlina považována za cenný lék a byla k dispozici pouze členům vyšší společnosti.

 

Léčivé účinky čaje Matcha

Je to velmi silný antioxidant

Matcha má mnoho léčivých účinků a je zdrojem antioxidantů (jako jsou flavonoidy, polyfenoly a vitamin C), bílkovin, vitamínu A a železa. Díky obsahu katechinu, účinně bojuje s volnými radikály, které poškozují buňky v těle a způsobují chronická onemocnění. Navíc je skvělým pomocníkem při posílení imunitního systému.

Zlepšuje koncentraci

Kombinace kofeinu a L-theaninu v čaji matcha je opravdu výjimečná. Díky kofeinu m povzbuzující a zároveň uklidňující účinek. Studie prokázaly, že čaj matcha dokáže zlepšit reakční čas, pozornost a paměť.

Lék pro vaše srdce

Čaj Matcha snižuje triglyceridy a LDL cholesterol a také zabraňuje oxidaci LDL cholesterolu. Chrání vás před srdečními chorobami.

Pomáhá vám zhubnout

Zelený čaj je užitečný při spalování tuků a snižování hmotnosti, což již v minulosti prokázaly četné studie. Proto Matcha, vysoce koncentrovaný zelený čaj, může pomoci při redukci a snižování hmotnosti. V kombinaci s cvičením jsou výsledky prokázané a ztráta tělesného tuku je až 25%.

Obrana proti chřipce

Čaj Matcha obsahuje třikrát více epigalokatechin galátu (EGCG) než obyčejný zelený čaj. Je tedy velmi silný antioxidant, který chrání před nachlazením a chřipkou.

Pomáhá při detoxikaci

Jaro je jako stvořeno pro detox celého těla. Skvělým pomocníkem vám bude zelený čaj Matcha. Chlorofyl, který obsahuje, pomáhá tělu eliminovat toxiny, vyrovnává pH krve a má antibakteriální vlastnosti. 

Zpomaluje proces stárnutí

Čaj Matcha je součástí každodenní péče obyvatel Okinawy - oblasti Japonska, kde jsou lidé známí svou dlouhověkostí. Antioxidanty obsažené v čaji Matcha, účinně bojují proti volným radikálům a zpomalují proces stárnutí.

Peeling s výtažky z čaje Matcha chrání před volnými radikály. Kromě toho posiluje pokožku, která postrádá správnou hladinu kyslíku v důsledku bezesných nocí, kouření nebo toxinů ze vzduchu. Je to zkrátka malý zázrak! Vyzkoušejte naši novou limitovanou kolekci Blissful Green s výtažky ze zeleného čaje Matcha!

 

Matcha Miracle - why we need such a powerful antioxidant in our life
Poznámky