Marie Antoinetta a její kosmetické triky!

Marie Antoinetta a její kosmetické triky!

 

Slavná královna Marie Antoinetta milovala růže natolik, že z nich vyráběla lektvary krásy. V té době byly považované za „zázračné“. Ovládala dokonce triky, kterými si zjemňovala pleť a dokázala ji dodat zářivost.

Maria Antonia Iosefa Iohanna z Habsburg-Lorraine je ta, která byla v historii známá jako Marie Antoinetta. V 15 letech se provdala za francouzského Dauphina Ludovica Augusta a jakmile se stal králem Ludvíkem XVI., stala se Marie Antoinetta francouzskou a navarrskou královnou ve věku pouhých 18 let.

Protože pro ni bylo těžké přizpůsobit se strnulému životu královny, objevila a budovala svou vášeň pro luxusní oblečení, šperky a růže. Ve Versailles zavedla módní trendy a její krása byla v té době považována za ikonickou.

 

Obličejová maska
Mnoho kosmetických triků královny Marie Antoanety bylo v průběhu let uchováno a její obličejová maska s brandy je dodnes oblíbená i mezi francouzskými ženami. Pokud tedy chcete vyzkoušet některý z kosmetických kouzel francouzské královny - smíchejte dvě čajové lžičky brandy, 1/3 šálku sušeného mléka, vaječný bílek a šťávu z citronu. Máte „kouzelnou“ obličejovou masku . Brandy skvěle stimuluje krevní oběh a uzavírá póry, vaječný bílek regeneruje tkáně, kyselina mléčná v mléce rozpouští přebytek kožního mazu a kyselina citrónová v citronech odstraňuje odumřelé buňky z povrchu kůže. A pokud nechcete experimentovat, vyzkoušejte naši oblíbenou.

 

Péče o ruce
Marie Antoinette věřila, že ruce jsou vizitkou každé ženy a první symbol stárnutí. Měla z toho dokonce takové obavy, že každou noc používala voskové rukavice, pečovala o ruce růžovou vodou a hýčkala je mandlovým olejem. Snažila se tak udržovat pokožku hydratovanou a oddálit proces stárnutí.
Královna měla vždy paruku, ale během odpolední siesty si nechala vlasy volně a ráda se nechala česat desítky minut. Věděla totiž, že posiluje vlasové kořínky a zároveň si dopřála chvilku relaxace.

 

Koupel
Milovala dlouhé, uvolňující koupele, během nichž se nechala hýčkat od hlavy až k patě v obrovské vaně, na jejímž dně byly jedlové šišky, lněné semínka a mandle. Ačkoli královna nosila během koupání různé overaly, z důvodu ochrany soukromých částí svého těla, milovala vonná mýdla, zejména ty s vůní růží! Každý týden používala k peelingu pokožky mušelínové houbičky naplněné otrubami.

 

Rty a tváře
Bylo nepsané pravidlo, že královna nikdy nechodila na veřejnosti bez červených rtů a tváří. K tomuto krášlení použila karmín, pigment produkovaný hmyzem, který byl smíchán s kyselinou a kamencem. Červená je dodnes symbolem nejhlubších vášní.
Líbí se Vám triky samotné královny? Zajímavé na tuto dobu. Ale pokud neradi experimentujete, vyberte si z naší kolekce Festive Roses.

 

Marie Antoinetta a její kosmetické triky!
Doporučené produkty
Poznámky