Každý den udělejte někomu radost – třeba i sobě ☺

Každý den udělejte někomu radost – třeba i sobě ☺

Každý den udělejte někomu radost – třeba i sobě ☺

Obyčejný pozdrav nebo úsměv může někomu udělat den krásnější! A nezapomínejte, že štěstí je nakažlivé!

Úsměv

Usmíváme se, když jsme šťastní a toto gesto způsobuje, že mozek uvolňuje dopamin, který má pozitivní dopad na vnitřní harmonii a pohodu. Mozek se dá snadno oklamat. Zkuste se usmáta uvidíte, že se vaše nálada změní rychle k lepšímu. Toto cvičení můžete opakovat, když se potkáte se svými sousedy, přáteli, kolegy z práce, prodavačkami v obchodech, kde nakupujete apod. Úsměv je nakažlivý a udělá radost vašemu okolí i vám. A nic nestojí ☺

Ukažte svou vděčnost

Studie ukazují, že praktikování vděčnosti může mít významný dopad na pocit štěstí. Tento ušlechtilý cit pak můžete aplikovat na ty, kterým jste za něco vděční, ať už jsou to vaši rodiče, přátelé, kolegové nebo cizí muž v metru, který vám nabídne místo k sezení.

Vařte pro své blízké

Pokud jste nadšenci pro vaření, připravte něco dobrého svým přátelům nebo dobrému sousedovi. O víkendu můžete uspořádat degustaci a užít si tak skvělý čas společně. Domácí klobásky, marmeláda, nakládané okurky, apod. Určitě se bude tento nápad všem líbit!

Rozdávejte komplimenty

Přemýšlejte o tom, co byste rádi slyšeli a co by mohlo změnit vaši náladu k lepšímu, a podle toho jednejte. Ať už jde o vlídné slovo s uklízečkou, kterou potkáte na schodech nebo o kompliment kolegovi v kanceláři, jejich úsměvy vám jistě zlepší náladu k lepšímu, až to budete potřebovat.

Opravdu poslouchejte

Někdy stačí jen naslouchat. I takováto „maličkost“ dokáže změnit náladu k lepšímu. Jsou lidé, kteří nemají komu říct, co prožívají a cítí se mnohem lépe, když sejmou zátěž ze své duše tím, že někomu otevřou své srdce.

Obejmout někoho blízkého

Objímání je univerzální lék, protože léčí, zklidňuje, pomáhá snižovat kortizol, stresový hormon. Během objetí se uvolňuje oxytocin, hormon lásky. 

Buďte oporou

Všichni máme špatné dny, kdy vidíme vše kolem sebe černě. Hodně pomáhá mít někoho, kdo vám pomůže vidět život z jiného pohledu. Buďte tím přítelem, který nabízí optimistický pohled na život a pomáhá najít řešení a zároveň rozptýlit obavy a strach toho druhého. Uvidíte, kolik radosti tím rozdáte!


Už jste dnes někomu udělali radost? ☺

 

Doporučené produkty
Poznámky