Milujte své tělo!

Milujte své tělo!

 

 Čím více mluvíme o lásce a přijímání svého těla, tím těžší je tento pocit bezpodmínečné sebelásky získat. Díváte se na sebe do zrcadla a je pro vás těžké nesoudit, nekritizovat a mít se ráda taková jaká jste? Pak je tento článek jako stvořený přímo pro vás! 

Podepisujeme různé petice a podporujeme kampaně stop proti šikaně, ale napadlo vás někdy, že jste možná vy váš nejtvrdší kritik? Na sociální sítě dáváme lajky a srdíčka, někdy tolik, že ani nevnímáme komu a za co. Zkrátka se chceme také líbit! Zkusme změnit tento neproduktivní postoj, ve kterém se ocitáme. Co říkáte?

 

Zdraví je důležitější než vzhled! Celý váš život se změní k lepšímu, když se budete více starat o zdraví než o fyzický vzhled. Zdravá strava nemusí být nutně nízkokalorická. Cvičte (jakýmkoli způsobem!), abyste se cítili dobře! Nebuďte posedlá tukem na břiše. ☺ Dobře se vyspěte, procházejte se, užívejte si slunce, přírodu, čerstvý vzduch. Fyzické změny je třeba provádět pomalu, trpělivě, bez přísného sledování jednoho cíle.

Nesrovnávejte! Nechtějte stále vypadat jako „někdo“! Dejte si za cíl být zdravá, sebejistá a tou nejlepší a nejkrásnější verzí sebe sama. Jsme jedineční, v tom je vlastně skrytá krása! Proč byste chtěli být kopií někoho jiného - užívejte si svou jedinečnost. Jste jeden ze sedmi miliard! To je přeci úžasné!

Poděkujte svému tělu! Představte si své tělo jako vašeho nejlepšího přítele. Každé ráno a každý večer mu poděkujte za to, že je dokonalým strojem, který pracuje 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, aby vás udržel naživu. Poděkujte svým nohám, že vás nosí, svým očím, že vám umožňují vidět tolik krásy, svým uším, že vám umožňují slyšet nádhernou hudbu a hlasy. Řekněte díky svému srdci, které bije bez přerušení! Uvidíte, že časem budete ke svému tělu ohleduplnější a zamilujete si ho se vším, co třeba dnes považujete za „vadu“! 

Drž se dál od „toxických“ lidí! Se sebeúctou také souvisí vyřazení lidí s kterými nesouzníte. Obklopte se pozitivními lidmi, kteří vás podpoří, pomohou vám objevit, kdo skutečně jste, bez masek a filtrů, přijmout a milovat sami sebe a zbavte se lidí, kteří zbytečně zdůrazňují vaše nedostatky a podporují vaše frustrace.

Udělejte si čas pro sebe! Alespoň jeden den v týdnu si rezervujte den jen pro vás! Hýčkejte se přesně tak, jak si zasloužíte! Připravte si bublinkovou koupel, dopřejte si masáž, rozmazlujte své tělo tělovým mlékem a zapalte vonné svíčky! Pusťte si svou oblíbenou hudbu a užívejte si tento výjimečný okamžik! 

 

 

Milujte své tělo!
Poznámky