5 tipů jak vypadat skvěle i při online meetingu

5 tipů jak vypadat skvěle i při online meetingu

 

Zapínáte počítač a připojujete se na online meeting … rozhodně nechcete vypadat bledě, vrásčitě a neupraveně před svými kolegy či budoucími obchodními partnery. Vyzkoušejte několik triků, které vám zaručí úspěch! 

Nejdůležitější věcí na online setkáních výběr správného světla. Cílem je vypadat svěže a elegantně, zkrátka musíte zazářit!

5 tipů jak vypadat skvěle i při online meetingu

1. Vyberte si nejlepší světlo v místnosti a pohodlně se usaďte

Bez ohledu na to, jaký make-up nosíte, jaký účes zrovna máte nebo jak sebevědomě se cítíte, výběr správného světla je základ! Musí lichotit vašim přednostem a nenápadně zakrýt nedostatky jakou jsou vrásky, tmavé kruhy pod očima nebo jiné detaily, které nikomu ukazovat nechcete. Nejlepší světlo je měkké, rozptýlené a přirozené, které vstupuje do místnosti oknem. Ideální místo je tedy před denní světlo. Jakýkoli paprsek světla, který padá seshora, ze strany nebo zezadu, vám neprospěje. Vytvoří na tváři stíny, které zpřísní rysy.

Pro online schůzky, které se konají po západu slunce, investujte do speciálního světelného zdroje, kruhové stmívatelné lampy, která je mezi tvůrci YouTube velmi oblíbená.

2. Vyberte nejlepší úhel

Nyní, když máte dokonalé světlo, musíte před kamerou najít úhel, z kterého vypadáte nejlépe. Obecně se nedívejte na ostatní účastníky online meetingu „ze shora“ a nemluvíme zde jen o přístupu. Kamera umístěná pod úrovní obličeje zbytečně odhalí oblast brady a krku a to nelichotí opravdu nikomu, dokonce ani 20letým dívkám, nemluvě o zralé pokožce. Umístěte tedy kameru, fotoaparát nebo telefon tak, abyste se dívali na obrazovku rovně, aniž byste ohýbali nebo zvedali hlavu.

3. Vyberte si elegantní outfit

Určitě na schůzkách chcete, aby lidé vnímali vaše sdělení a nerušilo je váš příliš výrazný outfit. Vyvarujte se příliš formálního vzhledu (například vršek od pyžama nebo domácí outfit). I když vlastně jste doma, volte oblečení vhodné na schůzky, bez zbytečně rušivých pruhů, výrazných potisků a podobně, mohou zbytečně obraz zkreslovat.

4. S make-upem to nepřehánějte

Použijte teplé odstíny střední intenzity, příjemné pro oči, které zvýrazní vaši přirozenou krásu. Stejná rada platí i pro objem účesu. Výrazný make-up a přehnaný účesvideokamera ještě zvýrazní a budete vypadat zbytečně vulgárně a neprofesionálně. 

5. Dávejte si pozor na pozadí!

Ujistěte se, že prostor, který vidí i ostatní účastníci meetingu je čistý, uklizený, elegantní a ničím nerušený. Odstraňte z vašeho pozadí všechny domácí spotřebiče, neuklizené oblečení a podobně.

Instrukce předány a teď už hurá do online světa!

 

5 tips to look good in online meetings
Doporučené produkty
Poznámky