Dokonale smyslné rty

Dokonale smyslné rty

 

Podle studie provedené na toto téma je kompliment krásných rtů nejžádanějším komplimentem u žen. Proč tak milujeme své rty a jak se můžeme zbavit suchých rtů, která nás trápí právě v tomto období ? Jak dosáhnete vyživených a dokonalých rtů? To vše a další v následujícím článku

Známá internetová seznamka Badoo provedla před několika lety průzkum, který studoval 200 setkání mužů a žen mluvících o deseti různými jazyky. Po analýze výsledků průzkumu vědci dospěli k závěru, že komplimentem, které si nejvíce ženy užívaly, byl kompliment krásných rtů. Americké, italské, latinské i britské ženy - všechny milovaly komplimenty za jejich krásné a atraktivní rty.

Rty jsou znakem přitažlivosti

Kladný vztah žen ke komplimentu na jejich krásné rty však nebyl v tomto nevinném průzkumu hned odhalen. Krásné rty byly vždy považovány za symbol krásy a dokonalosti. Už  před 5 000 lety ženy vyráběli směsi, které rozmazávaly na svých rtech, aby dosáhly smyslných a plných rtů, protože jsou považovány za znak ženskosti. A je tomu tak dodnes: stačí zmínit Angelinu Jolie nebo Kim Kardashian, které jsou známy plnými a nádhernými rty.

 

V průběhu let se přirozený tvar a barva rtů začala spojovat s určitými zvláštnostmi ženy - tenké rty například znamenají zlo, zatímco bledé rty naznačují nedostatek vitamínů (vitalitu). Růžové rty znamenají nevinné ženy a červené rty označují zvláště sexy a přitažlivé ženy. Nyní chápete, proč jsou červené rtěnky nejoblíbenější položkou, která se kdy prodávala ve farmaceutických řetězcích J ?Jak daleko jsme schopné zajít v touze po krásnějších rtech

Existují ženy, které se nespokojí pouze s rtěnkou nebo leskem na rty a investují do svého vzhledu více. Například vstřikování silikonu nebo jiných materiálů do svých rtů, aby dosáhly výrazně plnějších rtů. Oborníci v oblasti plastické chirurgie uvádějí, že v posledních letech jde o jedno z nejpopulárnějších ošetření v rámci estetické medicíny.

 

Pro ty, kteří se raději vyhýbají chirurgickým zákrokům, ale přesto chtějí zlepšit to, co jim příroda dala. A pro ty, kteří trpí dehydratovanými rty kvůli počasí, výkyvům teplot a špatnému životnímu prostředí - doporučujeme dodržovat některá pravidla, která Vám zaručeně pomohou.

 

Každodenní  péče o rty s cílem dosáhnout zdravého, vitálního, svěžího a krásného vzhledu a pocitu jemnosti a hebkosti po celý den a noc - jak to zvládnout? Velmi snadno a jednoduše. Zde jsou některá  pravidla, která byste měla dodržovat:

 

Udržujte rty hydratované – díky dodržení pitného režimu (nejméně 8 sklenic vody denně). Kůže na rtech, stejně jako pokožka těla, potřebuje tekutiny k udržení přirozené hydratace.

Vyživujte své rty – pravidelně používejte balzám na rty. Konzistenci, aroma a vůni necháme na vás, co máte rády, je vám přijemné a vyhovuje vám. Budete tak své rty vyživovat, hydratovat a odměnou vám bude jejich krásný vzhled bez prasklinek a suchých míst.

Neolizujte si rty! – Olizování rtů vaše rty nevyživuje, ale nakopak je takto velmi snadno vysušíte. Způsobíte si jen poškození vašich rtů – vyhněte se tedy tomuto zlozvyku.

Používejte konturovací tužku na rty – s její pomocí rty jemně ohraničte, abyste dosáhli symetrie mezi spodním a horním rtem. Použijte rtěnku ve velmi podobném odstínu konturovací tužky, kterou jste si rty krásně orámovala.

Použijte lesk na rty -  průhledný nebo ve vašem oblíbeném odstínu. Bez použití konturovací tužky vytvoříte iluzi větších a plnějších rtů. Pozor – matný lesk má opačný efekt.

 

Dokonale smyslné rty
Poznámky