Legenda o růžích

Legenda o růžích

 

Červená růže je považována za květinu lásky. Když zkrátka slova nestačí. Za dokonalý doplněk, který umocňuje rituál svádění.

V dávné historii byla růže symbolem zlomeného srdce. Římané, Keltové nebo staří Egypťané ji považovali za květinu duchů. Pomáhala jim přenášet lásku na své blízké i po jejich smrti.

Růže symbolizuje mnoho pocitů a není náhodně považována za „královnu květin“.

Červené růže jsou symbolem vášnivé lásky a milenců. Bílé růže jsou spojeny s dokonalou čistotou a elegancí a vždy upoutají svou jednoduchostí a jemností.

Na druhé straně žluté růže postupem času měnily svůj význam. Ve středověku byli považovány za symbol žárlivosti. Dnes jsou žluté růže spojovány spíše s přátelstvím a respektem.

Stará řecká legenda praví, že růže je výtvorem bohyně květin - Chloris, která přiměla ostatní bohy spolupracovat při zrození květin. Bůh větru Zephyr odsunul mraky stranou, Apollo nechal růži rozskvést a bůh války Ares vytvořil trny, jako symbol obrany.

V řecké mytologii najdeme příběh Afrodity, bohyně krásy a lásky, která se narodila z mořské pěny. Legenda praví, že po jejím zrození se pěna změnila na okvětní lístky růží a jakmile se dotkly pobřeží, staly se z nich květiny - bílé růže.

Další legenda praví, že růže se objevila z Amorova úsměvu a trny jsou jeho šípy, s nimiž Bůh Lásky míří na srdce těch, které chce spojit v ohni věčné vášně.

V Itálii zamilovaný muž vysype přes noc okvětní lístky růží před domem své milované. A pokud okvětní lístky druhý den jeho vyvolená nezamete, znamená to, že láska je vzájemná a bude svatba!

Růže jsou zkrátka odjakživa symbolem LÁSKY!

 

Legenda o růžích
Poznámky