Oslavujme „LÁSKU“

Oslavujme „LÁSKU“

 

Potřebujeme speciální den k oslavě LÁSKY? Svátek sv. Valentýna je dnem, kdy většina lidí plánuje překvapení pro milovaného člověka. Vyjadřujeme svou náklonnost dárkem, dobrou večeří nebo dokonce žádostí o ruku.

Co vás napadne při slově LÁSKA? 
Někomu se vybaví tvář milovaného člověka, jinému tvář babičky, matky, domácího mazlíčka nebo nejlepšího přítele. Pro někoho láska znamená vztah k přírodě, barvy, duha, květina nebo píseň ...
Staří Řekové měli pro lásku mnoho slov. Eros je láska mezi pohlavími, která má převážně fyzickou část a vždy zahrnuje sexuální lásku. Jak řekl Aristoteles, eros začíná pohledem, něčím, co potěší oko. Philia je založena na vzájemném respektu a důvěře a odkazuje na intimní a delikátní vztah těla, mysli a ducha, lásky k našim přátelům. Storge označuje lásku mezi rodiči a dětmi, lásku mezi členy rodiny, je založena na důvěrnosti a je bezpodmínečná. Agape představuje univerzální lásku, lásku ke všemu kolem nás, bezpodmínečnou, božskou lásku.


Co když oslavujeme lásku každý den?
Romantická večeře, kterou jsme plánovali už pár měsíců, abychom zapůsobili na den Sv. Valentýna. Úsilí najít přesně ten dárek, o kterém víme, že po něm touží, to vše trvá několik dní, někdy i měsíců, přípravy ... ale co například káva, kterou každé ráno vaříte s láskou, slovo, úsměv a rameno, o které se můžete opřít? Co třeba úžas nad krásou kapky rosy, radost z toho, že po dlouhé době vidíme přítele, to vše se děje každý den na cestě, kterou jsme se rozhodli nazvat životem.

A abychom mohli každý den rozdávat lásku, nezapomeňme si dopřát trochu sebevědomí a sebelásky. Staré turecké přísloví praví, že se zahradník ve své lásce k růži, se stává otrokem tisíce trnů. Ano, možná se setkáme s trny, překážkami, předsudky a názory lidí kolem nás, ale to by nám nemělo bránit vyjadřovat lásku a každý den milovat naplno.
Nechte se vést srdcem a inspirujte se tím nejkouzelnějším pocitem! LÁSKOU!

 

Oslavujme „LÁSKU“
Doporučené produkty
Poznámky