Přerušovaný půst – jak to děláte a výhody pro vaši pokožku

Přerušovaný půst – jak to děláte a výhody pro vaši pokožku

 

 Přerušovaný půst si v posledních letech získal oblibu, a to proto, že jde o víc než jen o dietu: má mimořádné účinky na pokožku, nejen na postavu!

Půst vás může přimět přemýšlet o hladu, ale o to nejde! Nejde o dietu, ale o životní styl, na kterém záleží více, kdy jíme, než co a kolik.

Studie prokázaly, že přerušovaný půst má příznivé účinky na pacienty s cukrovkou a srdečními chorobami, může snižovat hladinu cholesterolu, ovlivňovat zánětlivý proces, spouštět regeneraci kmenových buněk, posilovat imunitu a působí proti stárnutí.


jaké je vysvětlení?

Když jste sytí, inzulín se zvyšuje, a to je signál k ukládání tuku. Pokud držíte půst, váš inzulín je nízký a vaše tělo přeměňuje tuk na energii.

Metoda 16/8 patří mezi nejoceňovanější, pokud jde o přerušovaný půst, protože je snadné ji dodržovat, zvláště pokud zahrnete hodiny nočního spánku. To znamená, že vynecháváme snídani a jíme jen osm hodin, poté je 16 hodin pauza, pijeme jen vodu. Například jíme mezi 8:00 a 16:00 a postíme se tedy od 16:00 do druhého dne v 8:00 ráno.


Jak přerušovaný půst pomáhá pokožce

Kalorická restrikce zvyšuje počet kmenových buněk, které hrají roli při regeneraci. Půst má také protizánětlivý účinek. Kromě hubnutí a posílení imunitního systému pomáhá přerušovaný půst pleti detoxikací. Pleť se tak stává čistší a jasnější, podráždění zmizí, jemné vrásky se zmírní.

Někteří odborníci chápou půst jako přírodní probiotikum, které zajišťuje zdravou střevní flóru, a to se přímo odráží na vzhledu pokožky: kůže po čase znovu získá lesk a pružnost.

Kromě toho tělo při přerušovaném půstu vylučuje serotonin, ale také melatonin, „hormon mládí“, který oddaluje stárnutí pokožky a má také antioxidační roli. Melatonin je silnější než vitamin C, E a beta-karoten!

Studie zároveň ukazují, že přerušovaný půst způsobuje autofagii, proces, při kterém buňky využívají zastaralé a nefunkční proteiny k výrobě energie potřebné pro fungování těla a stimulaci regenerace tkání. A kůže, samozřejmě!

 

 

Přerušovaný půst – jak to děláte a výhody pro vaši pokožku
Poznámky