Objevte v sobě své vnitřní dítě!

Objevte v sobě své vnitřní dítě!

Roky plynou, my rosteme, dospíváme, učíme se, čelíme problémům a životním osudům. Každý den ztrácíme kousek po kousku nevinnosti našeho prvního roku života. Ale dítě, kterým jsme kdysi byli, zůstává v našich duších. Využijte své zkušenosti!

Nikdy není příliš pozdě na to, abychom se znovu stali dětmi, dívali se na svět s úžasem a čistou upřímností, bez zdrženlivosti a kritiky. Díky našemu vnitřnímu dítěti se můžeme naučit být sami sebou, beze strachu, že budeme souzeni nebo zesměšňováni, svobodně vyjadřovat své pocity a jasně formulovat své touhy.

Možná je pro vás nyní těžké zapomenout na limity a svobodně vyjádřit své nejhlubší pocity. Třeba nemáte čas trávit celé hodiny s přáteli, ale udělejte si čas alespoň na pohlazení, na hru se svým dítětem, na legrační obličeje beze strachu z hloupého výrazu, zkrátka na radost z jednoduchých věcí.

Více se USMÍVEJTE a snažte se vykouzlit úsměv i na tvářích lidí okolo vás. Je vědecky dokázáno, že úsměv může změnit vaši náladu k lepšímu. Svět se stává krásnější a život se zdá lehčí, tak zvedněte koutky svých rtů J

Buďte UPŘÍMNÍ, jak jen dítě dokáže být! Vůči ostatním a zejména k sobě. Nebojte se říkat, co chcete, co se vám líbí, co se vám nelíbí, o čem sníte. Přestaňte odkládat splnění vašich snů… Děti nemají trpělivost odložit to, po čem touží na zítra. Chtějí všechno TEĎ!

SEN! Nikdy není pozdě na splnění svých snů! Opravdu si zasloužíte dovolenou, lepší práci, krásnější kabát, větší dům nebo proč cestu kolem světa! Dobrá zpráva je, že jako dítě jste sice měli své sny, ale nyní, v dospělosti, máte vůli a sílu splnit si je a snít o nových.

Nikdy nezapomeňte na své vnitřní dítě, je to nejčistší část vaší osobnosti, vaše emocionální útočiště, světlo vašeho života, které nikdy nesmí uhasnout!

 

Objevte v sobě své vnitřní dítě!
Poznámky