Jak mohou pokojové rostliny měnit vaši náladu!

Jak mohou pokojové rostliny měnit vaši náladu!

 

Terapeuti tvrdí, že naše blaho a spokojenost, je diktována rostlinami, které máme v domě. Někteří z nich jsou skuteční strážní andělé, kteří nás mohou v obtížných chvílích rozveselit!

Existují rostliny, které jsou dárci pozitivní energie. Dobijte se jejich energií ze stromů, stačí například sedět zády ke kmeni stromu, vnitřně ho obejmout a nasávat jeho pozitivní energii.

Pokojové rostliny, které svou energií mění naši náladu k lepšímu, jsou:

Pelargonie s červenými nebo bílými květy, má velmi silnou pozitivní energii. Stačí sedět u této květiny po dobu 10-15 minut a budete se cítit odpočatí, jako znovuzrození. Pelargónie potřebuje přirozené světlo, ale neměla by být na přímém slunci. Potřebuje zalévat každý den, ale pozor na přelití. Nadměrná vlhkost jí škodí.

Fíkus přispívá k příjemné atmosféře a pohodlí domova. Má zklidňující účinek na popudlivé lidi, působí jemně, sotva znatelně a zmírňuje projevy agresivity. Má rád přirozené světlo, ale ne přímé sluneční paprsky. Najděte mu místo v domě na světlém místě, ale daleko od přímého slunce. Zaprášené listy otírejte alespoň jednou měsíčně vlhkým hadříkem!

Čerstvé, řezané květiny nám dávají energii, dokud nezačnou umírat. Od této chvíle se z nich stanou upíři a začnou absorbovat energii domu. Nikdy nenechávejte uschlé květiny ve váze a nesbírejte sušené květiny!

Kaktus nám pomáhá doplnit blahodárnou energii a zároveň dokáže odstranit tu negativní. Může být umístěn v blízkosti obrazovky počítače a absorbovat tak část jeho negativní energie. Kaktus pěstovaný doma, potřebuje směs písku a rašeliny, ke které se nahoru ještě přidá vrstva štěrku. Zalévejte ho jen, když je půda suchá!

Fialky pomáhají vyrovnávat naše emocionální stavy, ale při tom se oni sami stávají smutnými ... Díky své štědrosti tyto krásné květiny čistí prostor. Nejdůležitější tip pro péči o fialky: voda by se neměla dostat na listy, protože je odbarvuje a zbytečně vysušuje.

Rozmarýna pomáhá zahnat depresi, přináší vnitřní klid a zahání negativní energie. Měla by být zasazena do hliněných nádob, na slunném místě, mimo průvan.

Aloe Vera přitahuje prosperitu a pozitivní energii v celém domě! Nemá rád nízké teploty, takže v zimě může zůstat pouze na teplých místech. Zalévejte rostlinu často, ale ne nadměrně, protože její kořeny často hnijí.

Levandule udržuje energii stability v životě, vypuzuje toxiny z domu a pomáhá v boji proti bolestem hlavy, nespavosti nebo depresi. Vyžaduje pravidelné zalévání, 2-5krát týdně. Dávejte pozor, abyste nikdy nenechali rostlinu stát ve vodě!

Některé květiny a stromy bohužel fungují jako energičtí upíři a je třeba je z domu odstranit. Zde je několik příkladů „upírských“ rostlin, které se nedoporučují pěstovat v domě:

Begónie jsou upírské rostliny, ale i přesto jsou užitečné. V domech s mnoha nežádoucími hosty, absorbuje veškerou energii jako vysavač a po chvíli vrací do domu jen tu pozitivní. 

Sušené květiny jsou energičtí upíři, stejně jako zvadlé. Mrtvá hmota obecně nepřitahuje žádné blahodárné energie.

Kapradina a její síla absorbovat blahodárné energie domu, vás vysaje. Můžete ji však umístit na televizor, aby absorbovala více negativní energie šířené tímto zařízením.

Hortenzie v sobě ukrývá malou pověru. Říká se, že pokud v domě, kam jste přinesli hortenzie, jsou mladé, neprovdané dívky, zůstanou už navždy svobodné ...

 

Pečlivě vybírejte květiny, až příště půjdete na návštěvu k vašim přátelům.

 

Jak mohou pokojové rostliny měnit vaši náladu!
Poznámky