Jak posílit imunitu?

Jak posílit imunitu?

 

Nejen v zimě, je potřeba posílit imunitu a chránit své zdraví a vnitřní pohodu. A co víc, péče o vaše tělo může být opravdovým zážitkem!

Více spánku

Když je venku zima, spánek vás doslova láká do postele, nebraňte se tomu. Poslouchejte své tělo a spěte tak dlouho, jak můžete, klidně i v poledne J Dobijte baterky – krátký spánek, maximálně 15 minut, ve kterém jen usnete, aniž byste se dostali do stavu hlubokého spánku, je také skvělá volba, hlavně ve dnech, kdy máte hodně práce. Odpočinek vám dodává sílu a pomůže vám znovu získat chuť do života.

 

Léčivá pára

Před tisíci lety byly velmi oblíbené horké prameny. Dnes máme k dispozici další metody, které jsou příjemnější a zahřejí tělo. Sauna nebo horké a voňavé koupele. Intenzivní prožitek rozšiřuje krevní cévy, zlepšuje krevní oběh, stimuluje funkci dýchání a má povzbuzující účinek. Léčivou koupel si můžete připravit i u vás doma. Přidejte do horké vany několik kapek éterického oleje, koupelové soli a několik vonných lístků. Je to doslova nádhera, zvláště pokud trpíte syndromem studených rukou a nohou.

 

Vitamín C – infúze zdraví

Vitamín C je výjimečný antioxidant! Je dobrým pomocníkem pro vaše zdraví po celý rok, zejména však v chladném a chřipkovém období. Zdravý a chutný zdroj tohoto vitaminu je rakytník, šípky, citrusové plody, kiwi, zelí a brokolice.

 

Horké nápoje

Bylinné čaje slazené medem nebo svařené víno s medem a skořicí, mění chladné večery na teplé a voňavé, plné energie a dobré nálady!

 

Co vyzkoušíte jako první?

 

Jak posílit imunitu?
Poznámky