Smích léčí! Nevěříte?

Smích léčí! Nevěříte?

 

 Smích je považován za nejúčinnější antidepresivum a jeho přínosy jsou vědecky podložené, nejde jen o placebo efekt.

 

Smích uvolňuje v mozku endorfiny, „hormony štěstí“, které zvyšují vnitřní pohodu. Hluboký a upřímný smích uvolňuje fyzické napětí, snižuje úzkost a pomáhá odbourávat stres. Uvolňuje celé tělo, nejen obličejové svaly. Kromě toho posiluje imunitní systém, protože významně snižuje hladinu stresových hormonů a zvyšuje aktivitu imunitních  buněk a protilátek, které bojují proti infekcím, čímž zlepšuje odolnost vůči chorobám.

Smích je přírodní antidepresivum, protože aktivuje uvolňování neurotransmiteru serotoninu v mozku, stejná chemická látka je obsažena v nejpoužívanějších typech antidepresiv.


Smích je nakažlivý

Určitě se vám alespoň jednou v životě stalo, že jste měli špatný den a jakmile jste uslyšeli někoho, jak se srdečně směje, v metru nebo ve filmu, nakazili jste se také. ☺ Aniž byste si to uvědomovali, během několika minut se váš stav mysli změnil k lepšímu!

I když neznáme důvod, pokaždé když potkáme někoho, kdo se směje, máme úsměv na tváři také.

 

Smích je nezbytný pro zdraví vztah

Studie ukázala, že ženy se smějí asi dvakrát více než muži. Ale oproti tomu muži vyvolávají okamžiky smíchu, baví nás. Zeptali jsme se několika žen, co mají na svém životním partnerovi rády a nejčastější odpověď byla „smysl pro humor“. Muži zase tvrdí, že jsou přitahováni ženami, které se často a upřímně smějí.

 

Smích vás zachrání před depresí a prodlouží vám život

Nic nezažene lépe hněv a starosti rychleji než dobrý smích.

Studie v Norsku ukázala, že lidé se silným smyslem pro humor žili déle než ti, kteří se během svého života příliš nesmáli. Několik minut smíchu denně, zlepšuje funkci krevních cév a zvyšuje krevní oběh, chrání vás před infarktem!

 

Terapie smíchem

Terapie smíchem a „jóga smíchu“ jsou techniky zahrnující dechová cvičení a nucený smích, které se promění ve skutečnou radost, když si účastníci uvědomí, jak jsou vlastně směšní. Studie provedená na toto téma ukázala, že terapie smíchem zlepšila náladu účastníků a snížila jejich úroveň úzkosti!


A proto smějte se a buďte šťastní! SMÍCH zkrátka léčí!

 

 

Smích léčí! Nevěříte?
Poznámky