5 tipů jak si vytvořit doma oázu klidu

5 tipů jak si vytvořit doma oázu klidu

5 tipů jak si vytvořit doma oázu klidu

Domov má být místo kam člověk utíká od každodenního stresu, relaxuje a dopřává si odpočinek. Přečtěte si několik tipů jak si toto dokonalé místo vytvořit. 

 

Klidný prostor

Vyčleňte ve svém domě místo, které budou sloužit pouze pro relaxaci. Může to být roh místnosti, koutek u okna nebo dokonce místo na vašem balkoně či zahradě. Uklidňující barvy vám pomohou v navození atmosféru, příjemné osvětlení a pohodlný nábytek pak bude zenovou tečkou k dokonalosti. Pamatujte, musí vám být zde dobře, měli byste se cítit uvolněně a příjemně. 

Příroda u vás doma 

Přeneste kousek čisté přírody do vašeho interiéru. Rostliny, květiny nebo malý vodní prvek. Přítomnost zeleně a zvuk tekoucí vody má uklidňující účinek a vy se budete cítit jako znovuzrození.

Jemné dekory

Vybírejte dekorativní doplňky, které navozují pocit klidu. Měkké přikrývky, plyšové polštáře a přírodní materiály, jako je dřevo a kámen, to je trefa do černého. Vyhněte se nepořádku a zvolte minimalistický styl. 

Potěšte své smysly vůněmi i zvuky

Kombinace aromaterapie a uklidňujících tónů výrazně zlepšují duševní pohodu a navozují pocit klidu. Vyzkoušejte esenciální oleje či vonné svíčky. Naplňte prostor jemnými vůněmi pomocí interiérových vůní a difuzérů. Jemná instrumentální hudba, zvuky přírody nebo bílý šum, to je doslova slastný sluchový zážitek.

Digitální detox 

Udělejte ze své domácí oázy klidu zónu bez technologií! Udržujte elektronická zařízení, jako jsou telefony, tablety a notebooky, mimo tento prostor, odpojte se od digitálního světa a soustřeďte se na relaxaci. Využijte svůj čas ke čtení, meditaci, cvičení jógy nebo prostě k relaxaci bez zbytečného rozptylování. ☺ 

 

Doporučené produkty
Poznámky