Jak se zbavit přebytečných kil z léta?

Jak se zbavit přebytečných kil z léta?

 

Kalorie se nespalují, pouze pokud trávíte dlouhé hodiny v tělocvičně nebo pokud vynecháváte jídlo. Se zdravou stravou a několika triky je to snazší, než si myslíte, zbavit se přebytečných kil, které vám zbyla z dovolené.

Pokud chcete zhubnout, je velmi důležité nejen co jíte, ale jak to jíte. Tento nepříjemný systém zvaný metabolismus funguje u každého člověka jinak: v některých případech je línější a v jiných zas aktivnější. A když metabolismus poskytne maximální účinnost, přijaté kalorie se přemění na energii, nikoli na tuk uložený na vašich bocích.

 

Rychlý restart metabolismu

Nejprve si každý den navykněte na několik cvičení, která působí na všechny vaše svaly (například tanec!). Dalším trikem, jak oživit metabolismus, je vypít studenou vodu, tak často, jak je to možné, a v malých doušcích. Studie ukázaly, že pokud si zvyknete pít osm velkých sklenic vody, z nichž jedna ráno, na lačný žaludek, bude váš metabolismus o 30% efektivnější. Pro příchuť chuti a extra vitamínu C vhoďte do sklenice vody plátek citronu.

 

Ne všechny tuky jsou špatné tuky

Výzkum odborníků na výživu ukázal význam dobrých tuků, pokud jde o snadné hubnutí. Takže se tuků nebojte! Zdravé snídaně jsou základ. Ráno můžete mít následující:

  • Omeleta ze dvou vajec, s lžičkou olivového oleje;
  • Plátek celozrnného chleba s tenkou vrstvou arašídového másla;
  • Půl avokáda a tenkého plátku sýra;

 

Změny ve stravovacích návycích

Pokud jste typ, který nedokáže dodržovat přísnou stravu nebo jste proti dietám na hubnutí. Vyvolávají ve vás zbytečný stres. Vše co musíte udělat, je snížit kalorický příjem způsobem, jakým připravujete jídlo, a disciplínou toho co jíte. Zde jsou některá jednoduchá pravidla:

 

  • Vnímejte celá jídla! Nahraďte bílou mouku celozrnnou, dokonce i na pečení dortů - jsou stejně chutné! Pokud jde o chléb, těstoviny, rýži, je vhodné přejít z bílé na černou.
  • Žvýkejte jídlo správně. Pokud budete jíst ve spěchu, vaše trávení trpí! Navíc budete jíst více, než potřebujete, protože jídlo nezůstává dostatečně dlouho v kontaktu s vašimi chuťovými pohárky a nervový systém bude o mnoho později informován, že jste unavení.
  • Spolehněte se na negativní kalorie. Někteří odborníci na výživu tvrdí, že jsou mýtem, jiní se domnívají, že existují potraviny, které vyžadují pro trávení více kalorií než potraviny obsažené v jiné potravě. Jedná se zejména o zeleninu a ovoce. Zkuste jíst více květáku, brokolice, zelí, papriky, ředkvičky, celer. Šampionem negativních kalorií je ananas - ale buďte opatrní, jezte ho čerstvý!

 

Jak se zbavit přebytečných kil z léta?
Poznámky