Léto, slunce, pláž ... nezapomeňte na péči o pleť!

Léto, slunce, pláž ... nezapomeňte na péči o pleť!

Léto, slunce, pláž ... nezapomeňte na péči o pleť!

Po dni stráveném na pláži je důležitá správná péče pro udržení zdravé pokožky a prevenci jejího poškození! Přečtěte si několik užitečných tipů nejen pro milovníky slunce!

 

Používáte opalovací krém s vysokým SPF? Víte, že může pokožku dehydratovat? Je tedy důležité navrátit ji potřebnou vláhu. Pijte dostatek tekutin, ale pozor na alkohol, dráždí žaludek a dehydratuje! Voda nebo nealkoholické nápoje jsou to, co potřebujete k udržení optimální úrovně hydratace.

Hlavní pravidlo - hydratace

Po opalování naneste na pokožku hydratační krém. Vyberte si pleťovou vodu, která obsahuje hydratační a zklidňující složky, jako je aloe vera nebo extrakt z okurky. To pomůže obnovit přirozenou obranyschopnost vaší pokožky a zklidní ji. 

Peeling = regenerace

Po opalování můžete použít jemný peeling k odstranění odumřelých buněk a podpoře regeneraci pokožky. Ujistěte se však, že je peeling opravdu jemný a šetrný, aby nedráždil pokožku citlivou od slunce. Ideálně s olejovým základem.

Zklidněte pokožku po opalování

Pokud se vaše pokožka spálila nebo je po slunění velmi citlivá, můžete použít přípravek speciálně určený ke zklidnění postižené plochy. Například mléko po opalování, spreje aloe vera apod. 

Chraňte vaši pokožku před sluncem po celý den

I po pobytu na pláži je důležité pokračovat v používání přípravků na ochranu proti slunci. Zabráníte tak dalšímu poškození. Použijte přípravek s vhodným SPF faktorem a naneste ho na pokožku i když jdete ven jen na procházku.

Vyhněte se nadměrnému slunění

Snažte se vyhnout dlouhodobému pobytu na slunci v hodinách, kdy je UV záření nejsilnější. Použijte i jiné způsoby ochrany, noste čepice a trička s rukávem.

Důležité! Vyhněte se horké sprše! Po pobytu na pláži zvolte místo horké sprchy sprchu s vlažnou nebo studenou vodou. Horká voda vysušuje pokožku a zvyšuje dehydrataci.

Spálili jste se? Pokud máte po pobytu na slunci přetrvávající problémy, poraďte se s vaším lékařem či dermatologem.

Užívejte léto s citem ☺

 

 

Doporučené produkty
Poznámky