Tajemství zářivé pokožky

Tajemství zářivé pokožky

 

Objevte tajemství mladistvé, zdravé a zářivé pleti v několika krocích. Pojďme na to ...

Pokožka je dobrým ukazatelem našeho zdraví, takže když mluvíme o zdravé pokožce - hydratované, svěží, bez známek předčasného stárnutí, mluvíme vlastně o celkovém zdraví těla.

 

Buďte opatrní s dietou! Rychlý úbytek váhy může mít neblahý vliv na proces stárnutí pokožky! Vše má svůj čas.

Zkuste na měsíc vyřadit ze své stravy bílý chléb, těstoviny, cukr a uměle zpracované potraviny. Nahraďte je rostlinnými bílkovinami, listovou zeleninou a zdravými tuky. 

Proč je důležité, aby pokožka jedla zdravě? Protože zelenina okysličuje pokožku a bílkoviny pomáhají pokožce ve správné hydrataci.

Pokud jde o cukr, víte, že negativně působí na pokožku? A přidává centimetry do pasu! J Vysoký příjem cukrů urychluje výskyt vrásek, protože urychluje odbourávání elastinu a kolagenu v pokožce, látek odpovědných za pružnost, hydrataci a mladistvý vzhled pokožky. Rozdíl pocítíte již během několika týdnů bez cukru, vyzkoušejte!

 

SPÁNEK – další velmi důležitý faktor pro zdravou a krásnou pleť!

Pokožka se během dne snaží chránit před UV zářením, větrem, chladem, znečištěním a během spánku získává čas k regeneraci a eliminaci toxinů. Během spánku působí melatonin na kmenové buňky, které nahrazují staré buňky novými. Nejlepší čas pro tento proces regenerace, kdy se vytváří elastin a kolagen, je mezi 23:00 a 2:00, zkuste usnout ještě před půlnocí!

 

Očistěte, odlupujte, hydratujte, zkrátka PEELING je základ péče!

Nikdy nechoďte spát s make-upem na obličeji! Ani když jste celý den doma a žádný make-up nemáte, i tak je pleť znečištěná a vyžaduje vaši péči! Používejte produkty určené pro váš typ pleti, ať už jde o čisticí pěnu, micelární vodu nebo čisticí krém. Porce zakončete tonizujícím krémem nebo termální vodou, zvláště pokud je vaše pokožka dehydratovaná a cítíte jak je napnutá.

Minimálně jednou týdně doporučujeme používat jemný obličejový peeling. Zejména pokud máte mastnou pleť, protože přebytek kožního mazu podporuje hromadění odumřelých buněk, dusí póry a tím pokožka ztrácí svůj jas, objevují se černé tečky a pupínky. Exfoliace dodává pokožce zdravější vzhled a dává pokožce možnost volně dýchat! Navíc usnadňuje vstřebávání dalších produktů do pokožky.

Pravidelné používání peelingu brání ucpávání pórů a zvyšuje produkci kolagenu, proteinu odpovědného za pružnost pokožky. Ale buďte opatrní, přímo po exfoliaci je pokožka o 50% citlivější na působení slunce, takže nezapomínejte na ochranu.

 

Dalším krokem je jak jinak – správný krém na opalování!

Jistě, už jste to slyšeli tisíckrát. Když odcházíte z domu, nezapomeňte na opalovací krém! Týká se to každého ročního období. Dermatolog by řekl, že potřebujeme ochranu před sluncem i v domácnosti, protože modré světlo telefonu, notebooku, televize je také škodlivé a na trhu se dokonce objevily produkty s SPF, které poskytují tuto ochranu. Vědci totiž zjistili, že modré světlo poškozuje kolagenová a elastinová vlákna rychleji než několik hodin na pláži.

V letních měsících používejte krém s faktorem minimálně SPF 30, sluníčko má sílu i ve stínu! Vyhnete se zbytečnému zarudnutí a spálení a z dlouhodobého hlediska i pigmentovým skvrnám, projevům stárnutí pleti a rakovině kůže.

Užívejte jarní dny a nezapomínejte na péči o vaši pleť!

 

Tajemství zářivé pokožky
Poznámky