Zdravé a kvalitní zdroje energie!

Zdravé a kvalitní zdroje energie!

 

Cítíte se neustále unavení, bez nálady, nedokážete se soustředit? Potřebujete okamžitou dávku energie! Nespěchejte, ale do nejbližšího obchodu pro energetický nápoj, vyberte si zdravější variantu!

Existuje mnoho druhů potravin a nápojů, díky nimž získáte potřebnou energie zdravou formou. Ano, je obtížnější určit množství tak, aby to neovlivnilo správné fungování těla. Krátkodobé výhody nezdravé formy energie (okamžitého zvýšení) jsou často následovány nepříjemnými až nebezpečnými dlouhodobými účinky.

 

Ve formě už od snídaně 

Připraveni čelit světu? Ujistěte se, že vaše snídaně obsahuje vejce, cereálie nebo sýr, nejzdravější přírodní zdroje energie. Když už mluvíme o vejcích, můžete je jíst, vařit nebo míchat na malém množství oleje nebo másla. Držíte si linii a zároveň dodáte tělu potřebnou energii na dlouhou dobu. Kvalitní jídlo je skvělý začátek dne.

 

„Káva je můj nejlepší přítel“ 

Pokud jste ten typ člověka, který říká: "Nedokážu se probudit bez šálku mé oblíbené kávy!", nebojte se! Nic špatného na vašem zvyku není, jen je potřeba dodržovat určitá pravidla: 

  • Nepijte více než tři šálky kávy denně.
  • Zvolte espresso nebo filtrovanou kávu, bez cukru (můžete přidat malé množství medu, dodá kávě lahodnou chuť) a samozřejmě bez mléka nebo smetany! (káva je sama o sobě těžko stravitelná a hyper kalorická).
  • Pokud trpíte problémy s vysokým tlakem, vyměňte váš oblíbený šálek kávy raději za hrnek zeleného čaje.

 

Proč jsou energetické nápoje nezdravé? 

Jedná se o vražednou kombinaci kofeinu, guarany a taurinu! Látek, které v danou chvíli vykonají svou práci - povzbudí vás - ale za krátkou dobu se budete cítit ještě více unaveni než předtím. Průmyslově vyráběné energizátory jsou navíc návykové a každodenní spotřeba vede k poruchám nervového systému a depresi.

 

Energie z přírody!

Máte před sebou dlouhý pracovní den? Vyzkoušejte čerstvě vymačkanou šťávu z 5 pomerančů smíchanou se 3 lžičkami lněného oleje (lněný olej je vynikající přírodní tonikum). Vaše tělo vám rozhodně poděkuje.

 

Healthy energizers that keep you in shape!
Poznámky