Léčivá síla tradičních koupelí

Léčivá síla tradičních koupelí

Léčivá síla tradičních koupelí

Když máte špatný den nebo jste opravdu unavení, vyzkoušejte teplou relaxační koupel a budete se cítit úžasně!

Je vědecky dokázáno, že tradiční koupele ve vaně pomáhají stimulovat tělo i mysl, zmírňují úzkosti a uvolňují svaly. A v zimním období dokáží dlouhé, teplé (ne horké!) koupele se spoustou soli a pár kapkami esenciálního oleje doslova zázraky. Pomáhají regenerovat a zmírňovat příznaky nachlazení a chřipky.

Vonnou sůl do koupele smíchejte s hrubou, nejlépe nerafinovanou solí (např. mořskou) pro uvolnění svalů, ale také pro odstranění negativních energií. Koupele ve slané vodě prý čistí auru a pomáhají odprostit se od všeho škodlivého. Pleti dopřejte speciální ošetření - kombinace vody, soli a éterických olejů má totiž úžasný detoxikační účinek.

Bez ohledu na zdravotní stav je večerní relaxační koupel správnou volbou! Pokud si navíc zapálíte vonnou svíčku nebo aromatickou tyčinku, v pozadí si pustíte svou oblíbenou hudbu a ponoříte se do moře sametové pěny, požitek je dokonalý!

Klidný spánek, sladké sny!

Zvýšení tělesné teploty během horké koupele vám přináší značné fyzické i psychické výhody. Po dlouhém a únavném dni – dokonalost sama! Teplá voda na jedné straně uvolňuje svaly a odstraňuje napětí z těla a na druhou stranu zvyšuje vaši tělesnou teplotu. Díky tomu se uvolňuje melatonin, hormon zodpovědný za kvalitu spánku.

Podle psychologa Neila Morrise a doktora Johna Harcupa, ředitele British Spa Foundation, pomáhá teplá koupel bojovat s depresemi a pesimismem, protože navozuje pocit hřejivého bezpečí, klidu a pohodlí, zkrátka prostředí podobné mateřskému lůnu. Lékaři a specialisté doporučují max. 15-20 minut ve vířivce, déle je již kontraproduktivní. Přidejte růžovou vodu, levanduli, aloe, měsíček a použijte aromaterapeutický sprchový olej.

 

Doporučené produkty
Poznámky