Chůze – zdravý způsob pohybu

Chůze – zdravý způsob pohybu

 

Chcete mít nohy jako modelky a ještě k tomu zdravé srdce? Chodit, chodit a chodit! Kdykoliv můžete, zvolte raději přirozený způsob pohybu než zbytečné přesuny automobilem. Chůze přináší mnoho výhod a navíc je zcela zdarma, kdykoliv a kdekoliv!

Chůze – zdravý způsob pohybu

Napadlo vás někdy, že sobotní procházka v parku nebo cesta pěšky za nákupy není jen ztrátou času, ale činností, která může změnit váš život a zlepšit celkové zdraví?

Před 2000 lety Hippokrates řekl, že chůze je nejlepší lék a nejnovější studie v této oblasti nedělají nic jiného, ​​než že potvrzují toto tvrzení.

Ve zdravém těle, zdravý duch

Jednou z výhod chůze je zlepšení zdraví a posílení našeho srdce. Studie z Harvard Medical School zjistila, že chůze po dobu zhruba 20 minut denně pomáhá snižovat riziko srdečních onemocnění až o 30%. Snižuje riziko cévní mozkové příhody a pomáhá k udržení krevního tlaku v hodnotách zdraví prospěšných.

Zvyšuje schopnost soustředění a pomáhá zlepšovat paměť

Při chůzi srdce pumpuje silněji a množství krve a kyslíku se zvyšuje nejen ve svalové oblasti, ale také v mozku. Při pravidelné aktivitě vytváříme synapse mezi mozkovými buňkami, oddalujeme stárnutí mozkové tkáně, zvyšujeme objem hipokampu (paměť) a stimulujeme nervovou komunikaci. A zároveň zlepšujeme naši schopnost soustředění a kreativity!

Zlepšuje duševní zdraví

Chůze zlepšuje náladu. Podle Mayo Clinic (Rochester, Minnesota) chůze zmírňuje příznaky úzkosti a deprese, snižuje stres a zvyšuje schopnost duševního a emočního uspokojení. Stejně jako jakýkoli jiný druh cvičení vede chůze k uvolňování endorfinů, hormonů odpovědných za dobrou náladu a pohodu. Endorfiny působí také jako přírodní analgetika. Studie ukazují, že vypjaté emoční momenty lze zmírnit chůzí.

Pomáhá nám hubnout

Pokud chcete zhubnout pár kilogramů, mít krásné nohy,nohy méně celulitidy, ale nechcete chodit do posilovny, choďte na procházky! A pokud zvládnete rychlejší tempo, zapojíte i svaly břicha. Výzkum Harvard Medical School zjistil, že rychlá chůze po dobu 1 hodiny denně může snížit riziko obezity. 15minutová procházka dokáže snížit chuť na čokoládu, včetně chuti na sladké, způsobené stresem.

Pomáhá nám lépe spát

Studie Fred Hutchinson Cancer Research Center v Seattlu dospěla k závěru, že lidé, kteří ráno chodí na delší procházku, si v noci užívají hlubokého a klidného spánku.

Snižuje bolest kloubů

Kromě snížení bolesti způsobené artritidou, může 10 km procházky za týden dokonce artritidě zabránit! Chůze chrání klouby, zejména kolena a boky, které jsou nejvíce zasaženy osteoartrózou, mazáním a posilováním svalů, které je podporují, snižujete toto riziko.

 

The healing power of walking
Doporučené produkty
Poznámky