Aktivujte svůj hormon ŠTĚSTÍ!

Aktivujte svůj hormon ŠTĚSTÍ!

 

Náš životní styl ovlivňuje kvalitu našeho zdraví jak psychického tak fyzického. Naučme se produkovat více látek, díky kterým vnímáme svět pozivitněji. Jedním z nich je SEROTONIN.

Jakmile dojde k poklesu produkce serotoninu, cítíme se najednou smutní a bez nálady. Jsme podráždění a je velice snadné nás vyvést z míry. Co tedy máme udělat pro to, abychom zvýšily produkci tohoto „kouzelného” hormonu?

Konzumujte potraviny bohaté na tryptofan (aminokyselina používaná mozkem spolu s vitamínem B6, nikotinamidem a hořčíkem k produkci serotoninu). Kde se nachází: sójové produkty, černé fazole, krůtí maso, ryby, banány, lískové ořechy, špenát.

Dopřejte si 15 minut denně na protažení těla. Fyzické cvičení k protažení svalů, uvolnění kloubů (předklon, protažení paží, prodloužení a uvolnění páteře, rotace ramenních kloubů, atd.) Uvolněte tělo a vyčistěte mysl.

Pokud nejste fanoušek čerstvého ovoce a zeleniny, zvolte potravinové doplňky bohaté na vitamíny B3 B6 a C, nezapomeňte ani na doplnění minerálů - magnesium.

Jděte na procházku do přírody. Chůze, čerstvý vzduch a denní světlo zvyšují tvorbu serotoninu.

Dopřejte si čas jen pro sebe. Alespoň jednou týdně aktivita jen o Vás. Zajděte si ke kadeřníkovi, na manikúru nebo si dopřejte wellness přímo u vás DOMA. Vyzkoušejte naše produkty jak stvořené pro domácí SPA. Krémy a tělová mléka.

 

Serotonin dopomáhá ke kvalitnějšímu spánku, snižuje úzkost, pomáhá při bolestech hlavy a působí jako přírodní antidepresivum!


Infúze štěstí
Zde jsou dva tipy jak být šťastný mrknutím oka:
Promluvte si s cizincem! Americká studie prokázala, že pokud se během dne bavíte s někým cizím v autobuse, na ulici apod. dělá vás tato situace šťastnější a sebevědomější.
Sledujte komedie! Víc a víc. Pouhé sledování něčeho vtipného zvyšuje produkci endorfinů (další z hormonu štěstí) až o 27%!
Nezapomínejte na sport ať už je jakýkoliv. Uděláte něco pro své tělo a ještě si odnesete dobrou náladu.

 

Aktivujte svůj hormon ŠTĚSTÍ!
Doporučené produkty
Poznámky