Štěstí ... muška jenom zlatá!

Štěstí ... muška jenom zlatá!

 

Štěstí je volba. Stačí chtít vidět radost ve všech aspektech svého života, bez ohledu na to, jak bezvýznamné se mohou zdát.

Někteří z nás si myslí, že štěstí je vzácná květina, která roste jen na vrcholcích hor, na strmých útesech, kam žádná lidská noha nedosáhne, že je obklopena ostnatým drátem a chráněna divokým drakem. Přitom si stačí uvědomit, že štěstí nám leží u nohou, máme ho před očima, je v nás.

Zní to jako klišé, ale štěstí v nás opravdu je. Vnímejte jednotlivé části života, které přinášejí radost a naplnění, važme si všeho, co máme a buďme vděční za ty nejmenší a zdánlivě bezvýznamné dary, které on život dává. Pamatujte na pravidlo: „pokud nejste spokojeni ve svém malém světě, nikdy nebudete šťastní ani na exotické pláži nebo ve velkém domě s bazénem.“

Udělejme si alespoň 5 až 10 minut denně čas na to, abychom přezkoumali všechny důvody, proč jsme nebo bychom měli být šťastní, skutečně pochopíme, co tento vznešený stav, tato drahá emoce, znamená.

Ke štěstí nepotřebujete zámek, drahé sídlo a podobně. Důležité je zdraví, vidíme, slyšíme, dýcháme, máme nohy, paže, teplou postel, jídlo, milujícího partnera, zdravé děti a milující rodinu.  Za tohle máme být šťastní!

Štěstí bojuje s frustracemi, záští, závistí, nenávistí a touhu po pomstě. Šťastný člověk je dobrý člověk, plný soucitu, člověk, který vášnivě miluje místa, lidi, zvířata a všechno kolem sebe.

Šťastný člověk nezávidí, ale obdivuje. Šťastný člověk nezávidí těm, kdo uspěli, ale následuje jejich příklad. Šťastný člověk oceňuje úspěch ostatních a chce být jednoho dne na jejich místě. Šťastný člověk vnímá hodnotu a nekritizuje.

Šťastný člověk se nevyhýbá pohledu do zrcadla, protože pokaždé, když to udělá, se přidá na dlouhý seznam něco, co na sobě nenávidí. Šťastný člověk přijímá nedostatky, protože ví, že chyby nás činí odlišnými, jedinečnými, úžasnými a dokonalými v očích lidí, kteří nás skutečně milují.

Šťastný člověk věnuje pozornost potřebám svého okolí. Když ho požádáte, podá ruku a nezatne pěst, protože ví, že se zaťatou pěstí nic nedokáže.

Šťastný člověk ví, že ruka, která nabízí růže, vždy voní jako překrásný parfém!

 

Štěstí ... muška jenom zlatá!
Poznámky