Jak správně pečovat o čistotu našich vlasů

Jak správně pečovat o čistotu našich vlasů

Jak správně pečovat o čistotu našich vlasů

Velmi záleží na vodě, kterou si vlasy myjeme. Pokud je například tvrdá, naše vlasy mohou ztratit svůj přirozený lesk a sílu.

Máte-li jemné a slabé vlasy, příčinou může být tvrdá voda nebo zbytky stylingových přípravků, které se během týdne nahromadí na povrchu vlasového vlákna a způsobí matný vzhled. Tvrdá voda je voda, která má vysokou koncentraci minerálů, jako je vápník a hořčík. Vápencovité usazeniny se hromadí nejen na vašich vlasech, ale i na pokožce hlavy. Výsledkem je pak neviditelný film, kvůli kterému jsou vaše vlasy slabé, matné a bez života.  Stejně jako v reklamě na čističe praček proti vodnímu kameni!

Produkt, který dokáže zázraky!

Jedním z nejúčinnějších triků, jak bojovat s nežádoucími účinky vodního kamene je ocet. Funguje nejen na pračky, ale i na vlasy. Ocet má čistící vlastnosti a eliminuje hromadění vodního kamene na povrchu vlasů. Stejně jako používáte tonikum na bázi kyseliny v péči o pleť, můžete používat vlasový ocet k jemnému rozpuštění nečistot a obnovení přirozeného lesku vašich vlasů.

Jaké výhody přináší jablečný ocet už víme, ale méně známé jsou ale úžasné účinky octa z granátového jablka.

SABON vytvořil novou generaci speciálního vlasového octa, který pochází přímo z plodů středomořské oblasti: granátového jablka. Granátová jablka pěstují španělští farmáři po tisíciletí a dnes jsou oslavována nejen pro svou výraznou vůni a osvěžující šťávu, ale také proto, že jsou bohatá na antioxidanty.

Jak používat ocet z granátového jablka na vlasy

Po umytí šamponem (a případně použití kondicionéru / masky) naneste ocet z granátového jablka po celé délce vašich vlasů. Jemně vmasírujte konečky prstů a nechte dvě minuty působit. Pro maximální lesk opláchněte studenou vodou.

Vlasový ocet má lehké složení na vodní bázi, je z 99% přírodního původu a neobsahuje silikony ani minerální oleje. Používejte ho vždy těsně před posledním oplachem. Užijte si sladkou vůni granátového jablka.

 

Poznámky