Udržujte si zdravé a lesklé vlasy. Věnujte pozornost těmto třem varovným signálům!

hair_health

Nehty jsou považovány za indikátor zdraví. Vzhled vašich vlasů může prozradit nemoci a je tedy důležité věnovat vlasům pozornost. Ne vždy za špatnou kvalitu může šampon.

Vlasy, které nevypadají tak, jak bychom si přály, ač o ně pravidelně pečujeme, mohou být známkou toho, že se objevily zdravotní problémy, o kterých ještě nevíme.

1. Padají vám vlasy? Často a hodně?

Některé nemoci mohou způsobit vypadávání vlasů. Například hormonální nerovnováha, onemocnění štítné žlázy nebo dokonce autoimunitní onemocnění, jako je celiakie.

Vlasy mohou vypadávat i kvůli nevyvážené stravě. Vlasové folikuly vyžadují pravidelný přísun bílkovin a železo, omega-3 mastné kyseliny, zinek a vitamín A.

Ženy mohou také během menopauzy ztrácet vlasy kvůli snížené produkci hormonů estrogenu a progesteronu. Fyzický nebo emocionální stres může vést k vypadávání vlasů.

2. Lupy ...!

Bílé šupinky, které lze vidět na oblečení v oblasti ramen. Nejsou nakažlivé a mohou se objevit během stresového období, zvláště pokud jste se s nimi dosud nesetkali. Pokud je doprovázeno nepříjemným svěděním a vaše pokožka hlavy je zarudlá, oteklá, doporučujeme vyhledat radu lékaře.

Na šupinatou pokožku hlavy čas od času použijte speciální peeling vlasové pokožky. Jemně odstraňuje odumřelé buňky a nečistoty. Používejte šampony s přírodním složením, které pokožku hlavy myjí a zároveň ji udržují hydratovanou.

3. Šedivíte?

Normálně začnou vlasy bělat po 30. roce věku. Předčasné stárnutí vlasů může být způsobeno genetickými příčinami nebo autoimunitním onemocněním, traumatem, sinusitidou, chronickým nachlazením, vitiligo, anémií, nedostatkem vitaminu B12, jódu, zinku nebo železa. Bylo také vypozorováno, že nedostatek kyseliny listové v těle vede k šedivění vlasů v mladém věku. Nedostatek hořčíku, železa a jódu se také projevuje nadměrným vypadáváním vlasů a předčasnou ztrátou pigmentu.

 

Udržujte si zdravé a lesklé vlasy. Věnujte pozornost těmto třem varovným signálům!
Doporučené produkty
Poznámky