Zachraňte své VLASY!

Zachraňte své VLASY!

 

Existují různé stupně poškození vlasů. Správně zvolená léčba je může zachránit! Odměnou vám budou krásné, zdravé a lesklé vlasy!

Poškození vlasů začíná v momentě kdy je ochranná lipidová vrstva uvnitř kutikuly denně vystavována vnějším vlivům. Nejprve musím správně určit stupeň poškození vlasů a následně aplikovat vhodné ošetření

 

Hlavní příčiny poškození vlasů
Výrobky určené ke stylingu vlasů na bázi horkého vzduchu nebo vyhřívaných povrchů jsou hlavními příčinami hloubkového poškození vlasů. Fény, žehličky, kulmy apod. Úprava vlasů kdy se struktura vlasů tepelně „deformuje“, abyste získala kadeře nebo naopak dokonale rovné prameny, je ten, který vlasy postupně ničí a zanechává konce roztřepené.
Stejně tak nebezpečná jsou agresivní chemická ošetření - barvení a odbarvování - ovlivňují přirozenou strukturu vlasu. Největší zlo pro vaše vlasy je používání stylingových postupů nevhodným způsobem (agresivní česání vlasů, příliš časté natáčení na natáčky, každodenní používání fénu či žehličky na vlasy, apod.)

 

Začněte restartem pro vaše vlasy
Poškozené vlasy jsou citlivé a křehké, mají otevřenou kutikulu (roztřepené konečky) a mohou mít o několik odstínů světlejší barvu než je vaše přirozená barva. I přesto, že nikdy nebyly odbarveny. Vždy vyžadují aplikaci vlasového balzámu, bez něho je téměř nemožné je rozčesat.
Extrémně poškozené vlasy mají zlomenou kutikulu, je narušena celková linie účesu a stále se zamotávají. Pracovat s nimi je velmi těžké a výsledek bohužel není nikdy podle vašich představ. Pokračovat v barvení či odbarvování takovýchto vlasů je téměř ZLOČIN!

 

Jak správně pečovat o poškozené vlasy
Prvním krokem je osvěžení účesu - zastřihnutí roztřepených konečků je základ! Někdy je nemožné „zachránit“ poškozené vlasy kosmetickými přípravky, od určitého stupně poškození jsou řešením pouze nůžky.
Dokud se vlasy znovu nepodaří zregenerovat, nanášejte barvu pouze na odrosty. Pokud si vlasy barvíte z jiného důvodu, než jsou přibývající šediny, vyzkoušejte spíše šamponem místo barvy, bez amoniaku a dalších agresivních látek, které zpomalují regeneraci.
Jednou týdně naneste výživnou masku na vlasy po celé délce vašich vlasů. Nejprve vlasy důkladně umyjte šamponem, pak teprve aplikujte masku na vlasy, nanášejte vždy na vlhké vlasy a nechte 20 minut působit, ideálně zabalené v ručníku. Poté vlasy opláchněte vlažnou vodou, ale pozor ne příliš horkou. Ve dnech, kdy masku nepoužíváte, použijte alespoň kondicionér.
Pokud máte dlouhé vlasy, spěte raději s lehkým drdolem nebo zapleteným copem. Vyhnete se poškození vlasů o polštář, otírání o něj jim nesvědčí. Nejlepší je spát na polštáři z přírodního hedvábí. 

 

Zachraňte své VLASY!
Doporučené produkty
Poznámky