GREEN LIFE - Co znamená eat green, think green a live green?

GREEN LIFE - Co znamená eat green, think green a live green?

 

Live „green“ znamená nejen konzumovat čerstvé a mechanicky nezpracované potraviny, o nichž víme, že jsou zdravé, ale také chovat se a žít ekologicky.  Dělat rozhodnutí z lásky k přírodě a budoucnosti.

Zelená strava zahrnuje také možnost konzumace masa z ekologických farem, z farem, které respektují etické zásady chovu zvířat (bez léků na prevenci nemocí a parazitů, ptáků a zvířat chovaných na zemi, s přirozeným světlem, sluncem a 100% přirozeným jídlem).

Jíst „zeleně“ – „eat green“ znamená neplýtvat jídlem! Nekupovat zbytečně více potravin než skutečně potřebujeme, nevařit čtyři porce, pokud potřebujeme pouze jednu, nevyhazovat jídlo a postupovat podle zásady „méně je více“ - lépe méně, ale v nejlepší kvalitě, než příliš mnoho ve špatné kvalitě.

 

Recyklujte a třiďte odpad!

Jedním z nejdůležitějších aspektů zeleného životního stylu je recyklace! Zkuste znovu použít obaly z různých potravin nebo kosmetiky a nevyhazujte je. Například skleněné láhve lze použít jako vázu nebo skleněné obaly od peelingu mohou mít různá zajímavá a kreativní využití!

Vyhýbejte se plastovým obalů, jak to jen lze! Když půjdete do obchodu, vzdejte se nákupu dalších pěti tašek a vezměte si raději svou látkovou tašku. Je to trendy a užitečné pro životní prostředí! Vyvarujte se nákupu jednorázových plastových talířů a příborů, kupte si například ekologickou a recyklovanou papírovou verzi.

Třídění odpadu je také velmi důležité. Papír do papíru, plast do plastu, hliníkové plechovky do popelnic pro ně určené, vybité baterie do speciálně vytvořených kontejnerů (nikdy ne do koše!)  I malý krok znamená pro přírodu hodně!

Voda a elektřina jsou součástí konceptu live green - žít zeleně. Například solární panely, jsou skvělou volbou! Ekologické žárovky jsou nejen velmi užitečné, ale i mimořádně spolehlivé.

Respektujte přírodu a učte své děti totéž! Vysazovat stromy je například skvělou naplní rodinného víkendu nebo se jako rodina můžete starat o svou zahradu, pěstovat zeleninu, samozřejmě pokud to vaše bydlení umožňuje.

 

GREEN LIFE - Co znamená eat green, think green a live green?
Poznámky