Jeden dobrý skutek každý den!

Jeden dobrý skutek každý den!

Jeden dobrý skutek každý den!

Nový den - příležitost dělat dobré skutky. I malá gesta jsou někdy důležitější, než si myslíte. Rozdávejte radost svému okolí a budete odměněni.

Někdy jsme natolik ponořeni do rutiny každodenního života, že si neuvědomujeme důležitost rozdávání radosti a pozitivního myšlení. Zopakujme si tedy nějaké dobré skutky, které můžeme dělat každý den a které budou přinášet radost jak nám tak našemu okolí.

Jaká malá, ale krásná a důležitá gesta můžeme dělat každý den:

Připravte chutnou snídani pro celou rodinu

Vstaňte jako první a připravte kávu, cereální mléko, palačinky nebo tousty s máslem. Třeba o víkendu! Vaši blízcí vás přivítají s úsměvem na tváři a jejich radost bude tou nejlepší odměnou.

Buďte ohleduplní a tolerantní v provozu

Nespěchejte, jezděte na schůzky s předstihem a vyhnete se tak konfliktu v dopravě. Dejte přednost těm, kteří se zdají zoufalí a vypadají, že někam opravdu spěchají. Pusťte před sebe spěchající vůz, stejně byste ušetřili maximálně pár minut a třeba tímto gestem pomůžete někomu v cestě. Uděláte dobrý skutek J. Příště zase někdo jiný pustí Vás.

Kupte nějaké jídlo pro bezdomovce

Určitě na své cestě do práce potkáte alespoň jednoho člověka, který je v těžké životní situaci, udělejte mu radost! Lidé z ulice jsou často ignorováni, obviňováni ze svého osudu, souzeni a ve skutečnosti nikdo nezná detaily. Nesuďte a pomozte, třeba jen maličkostí, vlídností.

Povzbuďte, pochvalte

Všichni někdy potřebujeme povzbudit. Milá slova a hlavně komplimenty jsou motivací a hnacím motorem pro další práci. Pochvalte kolegyni její vzhled, outfit, řekněte jí, že ji to dnes sluší a uvidíte, jak se rozzáří den nejen jí, ale i Vám.

 

Doporučené produkty
Poznámky