Jak správně vybrat opalovací krém!

Jak správně vybrat opalovací krém!

 

Během plážové sezóny se může ze slunce stát nepřítel. Chraňte svou pokožku, udělejte ze slunce svého přítele, díky správnému opalovacímu krému!

Nevystavujte svou pokožku slunci v denní době, kdy váš stín je menší než vaše výška, většinou kolem pravého poledne. Ačkoliv jste použili krém s vysokým faktorem, vaše pokožka trpí! „Nejzdravější“ opalování si dopřejte v časných ranních hodinách, do 11:00 a odpoledne po 17:00.

 

V závislosti na typu pleti a případným problémům, kterým čelíte, uvádíme doporučenou ochranu proti slunci:

Velmi světlá pokožka, málo a komplikovaně se opálí – Krémy nebo mléka s faktorem SPF 50 by měli být nezbytnou součástí obsahu vaší plážové tašky.

 

Pokožka s vyšším výskytem pigmentových skvrn a pih – Platí stále to samé doporučení jako pro velmi světlou pokožku.  Pozor však na pigmentové skvrny – potřebují častěji mazat a chránit!

 

Pokožka s lupénkou – Vystavování takto postižené pokožky není vůbec doporučeno!  Pokud se slunci nevyhnete, pak maximálně na 5-10 minut denně!

 

Pokožka s tmavými skvrnami – Krém s ochranným faktorem SPF 50! Péči pomocí speciálních krémů na tyto skvrny během letních měsíců přerušte.

 

Velmi mastná pokožka, náchylná k tvorbě akné – Nemastné mléko minimálně s faktorem SPF 30. Buďte opatrní, případné spálení pokožky zhoršuje výskyt akné.

 

Suchá až dehydratovaná pokožka – Doporučuje se používat krém s ochranným faktorem SPF 30-50 nebo krém pro dětskou pokožku.

 

Spálená pokožka – Vyhněte se opalování, dokud se pokožka zcela nezhojí. Na pláži se držte ve stínu pod deštníkem, ale i přesto používejte krém s vysokým ochranným faktorem (SPF 50).

 

Pokud pro vás sedí popis dvou nebo více typů pokožky (například: bílá + s pihy), vyberte ochranu s nejvyšším faktorem a vhodné složení.

Opalovací krém aplikujte půl hodiny před vystavením se slunci, poté každé 2-3 hodiny nebo po každé koupeli v moři či v bazénu.

Užívejte slunce ve zdraví!

 

Jak správně vybrat opalovací krém!
Poznámky