Zvyšte svou produktivitu a dobijte baterky!

Zvyšte svou produktivitu a dobijte baterky!

 

 Vrátili jste se z dovolené a potřebovali byste rovnou další na zotavenou? Ano, někdy je odpočinek vyčerpávající. ☺ Podívejme se na to jak dobít ztracenou energii a rychle vkročit do pracovního rytmu.

Zdá se vám, že čas neúprosně letí a vaše pracovní tempo zpomaluje? Potřebovali byste pro dnešek ještě pár hodin na dokončení práce? Co dělat, když cítíme, že naše baterie potřebují rychle dobít?

 

Začněte den kávou!

Nebo černým čajem. ☺ Kofein zahání ospalost, dodává energii, pomáhá nám dát do pořádku myšlenky a lépe se soustředit na to, co musíme ten den zvládnout!


Seznam priorit je velmi užitečná pomůcka!

Během dne se samozřejmě může ranní plán změnit, ale je důležité mít seznam nejdůležitějších úkolů dne. Seřaďte je v závislosti na jejich naléhavosti. Budete mít tak energii na to nejdůležitější a nebude vám na konci dne chybět energie. 

Rozpis aktivit je nejlepší připravovat den dopředu, ale pokud zrovna nejste ideálně naladěni, nechte si seznam úkolů na další den a ranní kávu.


Vzdejte se multitaskingu!

Máte hodně práce a málo času, nebo jste unaveni, máte tendenci dělat co nejvíce věcí najednou a snahu eliminovat starosti. Multitasking bez potřebné energie ztrácí efektivitu. Dochází k poklesu pozornosti a špatné produktivitě. Hůře se soustředíte a někdy nejsou některé úkoly dořešeny. Jejich dodělání a náprava pak zabere mnohdy delší čas a více energie. 

Jednoduché řešení je věnovat čas jasným a jednoduchým úkolům a nedělat mnoho věcí najednou pokud na to zrovna nemáte 150% energie. Držte se svého plánu!


Nezapomeňte na unavené oči!

Jste velmi zaneprázdněni, můžete si myslet, že přestávka by mohla být ztráta času! Ale není to tak a možná se vám alespoň jednou stalo, že nemůžete pracovat, i když byste opravdu chtěli, protože vaše oči jsou natolik unavené, že vás odmítají „poslouchat“.

Přestávka na kávu, oběd, popíjení čaje s kolegou, telefon s milovanou osobou. To vše je velmi důležité pro udržení koncentrace! Nezapomeňte však, že každé „pozastavení“ je také zdrojem rozptýlení! Takže všeho přiměřeně.


Vytvořte si příjemný pracovní prostor!

Systematický a uklizený stůl, je opravdu velmi důležitý faktor při zvyšování koncentrace. Oblíbené osobní věci si dávejte do úrovně očí. Dokonce i čerstvé květiny vám pomohou vytvořit komfortní zónu. Pohodlná kancelářská židle, vám uleví od případných bolestí zad nebo krční páteře! Je velmi důležité cítit se pohodlně, zejména proto, že jsou dny, kdy pracujete pozdě do noci!

 

 

Zvyšte svou produktivitu a dobijte baterky!
Poznámky