Práce na zahradě jako efektivní pomocník v boji se stresem!

Práce na zahradě jako efektivní pomocník v boji se stresem!

Práce na zahradě jako efektivní pomocník v boji se stresem!

Rádi si špiníte ruce? Doslova ☺ Tato aktivita má skvělé výhody pro vaše duševní zdraví.

Bylo prokázáno, že zahradničení přináší četné pozitivní účinky na duševní pohodu, včetně snížení úrovně stresu. 

Spojuje vás s matkou přírodou!

Trávit čas venku v přírodě a být obklopen zelení má uklidňující a regenerační účinek na vaši mysl. Vůně a zvuky zahrady přináší pocit klidu a poskytnou vám únik od stresů každodenního života.

Nutí vás cvičit! ☺

Zahradničení zahrnuje různé fyzické aktivity, jako je například sázení, plení plevele, kopání, hrabání a zalévání. Tyto aktivity mohou být přirozenou formou cvičení! Uvolňují se endorfiny a podporujete pocit pohody. Bylo prokázáno, že fyzická aktivita snižuje stres, zlepšuje náladu a zvyšuje energii.

Pomůže vám soustředit se a vyčistit mysl!

Práce na zahradě vyžaduje soustředění a zaměřit se na přítomný okamžik. Když se staráte o rostliny, plně se věnujete danému úkolu. To je výborná cesta jak odvést vaši pozornost od stresů a starostí. 

Dává vám pocit úspěchu!

Zahradničení vám umožní být svědky plodů vaší práce, když vidíte, jak rostou rostliny, kvetou květiny nebo se daří zelenině. Tento pocit úspěchu a odměny za vaše úsilí zvyšují sebevědomí, sebedůvěru a celkově pozitivní náladu. Poskytuje pocit smysluplnosti a naplnění a bojuje s úzkostmi.  

Přináší vám sociální spojení! 

Aktivita na zahradě může být společenskou činností, která podporuje spojení s ostatními. Účast v komunitních zahradách, vstup do zahradnických klubů nebo prostě sdílení zahradnických zkušeností s přáteli a rodinou může podpořit sociální interakce a pocit sounáležitosti. Je známo, že sociální vazby mají pozitivní vliv na duševní zdraví a pomáhají zmírňovat stres.

Také máte svou zahradu radosti? ☺ 

 

 

Doporučené produkty
Poznámky