Ovoce je zdravé nejen pro vaše tělo, ale také pro vaši pokožku!

Ovoce je zdravé nejen pro vaše tělo, ale také pro vaši pokožku!


Pokud nepatříte mezi milovníky ovoce a pravidelná strava je pro vás tabu, možná po přečtení tohoto článku změníte názor.

Víte, že hrušky působí na pleť jako afrodiziakum a pomáhají v boji proti stárnutí?!

"Abyste byli zdraví, musíte jíst hodně ovoce a zeleniny každý den!" Informace, která běží v televizi denně, zároveň nás nabádá k pití dostatečného množství vody a nesmí chybět ani pravidelný pohyb. Pojďme se podívat na některé z nejoblíbenějších druhů ovoce a jejich přínosy pro vaše zdraví a krásu!

Hrušky – bojovník proti stárnutí

Jak jsme již psali výše, hrušky jsou skutečný poklad! Pravidelná konzumace hrušek podporuje přirozenou regeneraci pleti, zabraňuje vzniku vrásek i tvorbě pigmentových skvrn způsobených procesem stárnutí. To vše díky vysokému obsahu vitaminu A. Extrakt z hrušek dokáže zastavit vypadávání vlasů.

Hrušky jsou přírodním zdrojem minerálů, jako je měď a draslík. Posilují imunitu, podporují metabolismus, pomáhají udržet cholesterol v normě a podporují zdravou funkci nervového systému. Draslík pomáhá při regeneraci svalů a normální činnosti srdce. Navíc jsou tyto plody vynikajícím zdrojem polyfenolových antioxidantů, které chrání před oxidačním poškozením.

„Jedno jablko denně ...“

Jablka obsahují přes 80 % vody, organické kyseliny, pektinové látky, vitamíny A, C, B1, B2, B3, B6, B9 a E, železo, vápník, fosfor, hořčík, jód a draslík. Nezapomínejme na flavonoidy, vlákninu a fakt, že jablka jsou nízkokalorická! Několik prokázalo, že jablka obsahují značné množství kolagenu a elastinu, látek, které pomáhají udržovat pružnost pokožky.

Kolik zdraví a krásy přináší malé a šťavnaté ovoce!

Granátové jablko, ovoce pro zářivou pokožku!

Exotické ovoce s osvěžující chutí nejen krásně vypadá, ale i skvěle chutná! Obsahuje vitamíny A, B5, C a E, vitamín K, kyselinu listovou, ale také důležité minerály pro tělo jako např. vápník, draslík, hořčík, železo. Antioxidanty obsažené ve šťávě z granátového jablka zabraňují předčasnému stárnutí.

Citrusové plody, královny vitamínu C

Najdeme v nich také draslík, hořčík, kyselinu listovou a pro tělo tolik potřebné vitamíny B-komplexu. Lahodné pomeranče obsahují antioxidanty. Vitamín C chrání pokožku před slunečními paprsky a znečištěním – je to v podstatě přírodní opalovací krém. Vitamín A zabraňuje tvorbě akné a vráskám, bojuje se záněty.

 

Ovoce je zdravé nejen pro vaše tělo, ale také pro vaši pokožku!
Poznámky