Energie z přírody … ovoce!

Energie z přírody … ovoce!

 

 Čerstvá pomerančová šťáva a limonáda z ovoce patří k nejoblíbenějším nápojům léta. Citrusové plody mají tu výhodu, že jsou k dispozici po celý rok. Jsou bohaté na vitamín C a vlákninu a připravují naši imunitu na zimu!

Ovoce je přirozeným zdrojem energie a lékaři všech specializací, od kardiologů až po dermatology, svorně tvrdí, že tři porce ovoce denně nás ochrání před mnoha nemocemi.

Citrusové plody, a do této kategorie patří také červené a žluté pomeranče, citrony, grapefruity, pomelo, patří mezi plody s vysokým obsahem vitaminu C. Jsou nezbytné nejen pro krásu a mladistvý vzhled pokožky, ale také pro vaše zdraví.

Vitamín C hraje důležitou roli při produkci kolagenu, urychluje proces hojení pokožky a chrání buněčnou DNA, která pomáhá udržovat pevnost pokožky a předchází vzniku vrásek.

Pravidelná konzumace vitaminu C výrazně snižuje počet volných radikálů v těle, které jsou zodpovědné za výskyt rakovinotvorných nádorů.  

Citrusové plody jako lék 

Strava bohatá na citrusy působí jako přírodní lék při léčbě cukrovky, osteoporózy, parodontitidy, hypertenze, anémie, při alergiích, bakteriálních, parazitárních, mykotických a virových onemocněních, při astmatu, při léčbě zlomenin a infekcích dásní.

V případě anémie hraje kyselina askorbová důležitou roli při udržování hladiny železa v těle. Proto odborníci na výživu doporučují vysokou konzumaci citronové šťávy ve stravě dětí a těhotných žen.

Ve studii pacientů podstupujících chirurgický bypass koronární arterie vědci zjistili, že antioxidanty extrahované z červeného grapefruitu pomohly snížit špatný cholesterol v těle a také snížit hladinu triglyceridů!

 

Citrusové plody jako doplněk stravy při dietě

Mají totiž nízký obsah tuku, sodných solí a kalorií, což z nich činí základní součást diety.

Všechny citrusové plody obsahují sacharidy (fruktózu, sacharózu a glukózu), vlákninu, vitamíny a minerály, které při hubnutí působí synergicky. V jídelníčku (bez ohledu na přebytky) regulují chuť k jídlu a pomáhají snižovat chuť na sladké.

Pomeranč navíc obsahuje 87% vody a grapefruit 88% vody a jíst potraviny bohaté na vodu nám pomáhá mít tělo hydratované a správně fungující.

 

Energie z přírody … ovoce!
Doporučené produkty
Poznámky