5 kroků k bezchybné pleti

5 kroků k bezchybné pleti

 

 Dnešní doba nabízí nepřeberné množství ochranných pleťových masek, make-upy s podkladovou bází a spoustu dalších vychytávek. Ale co třeba začít pracovat na zdravém a zářivém vzhledu pokožky jinak?

Jednoduché, ale účinné kroky pro bezchybnou pleť, která nepotřebuje zbytečně hutný krycí make-up:

1. Čištění pletí má být jemné, ale důkladné
I když nemáte zrovna make-up, na pleti se shromažďuje prach, kožní maz, nečistoty, odumřelé buňky a časem ztrácí lesk. Navíc aktivní látky v sérech nebo krémech díky této „bariéře“ nepronikají do pokožky.

Ráno a večer používejte čistící pleťovou vodu, mýdlo na obličej, pleťové mléko nebo například obličejový peeling.   Každému typu pleti zkrátka vyhovuje něco jiného. Následuje důležitý krok, aby se čisté póry uzavřely: pleťové tonikum,  které stahuje póry a dodává pleti zářivý vzhled.

Čistící pleťový olej je ideální volbou v chladném období, kdy pleť potřebuje extra porci hydrataci. Odstraňuje přebytečný maz a vyživuje pokožku. 

2. Peeling
Masky a peelingy z Mrtvého moře jsou velmi oblíbenou volbou. A co teprve když získáte kombinaci těchto dvou, revolučních produktů  3v1,  který účinně odstraňuje nečistoty, čistí póry a pomáhá redukovat pigmentové skvrny, zkrátka předchází nedokonalostem pleti. 

3. Hydratace, hydratace a zase hydratace!
Pleť potřebuje hydrataci jak zevnitř, tak zvenku! Nezapomínejte tedy na dostatek tekutin – pijte hodně vody (s citronem i bez něj) a používejte hydratační séra a krémy, které také dodávají vaší pleti potřebnou péči!  Máte-li problémy s akné, vybírejte speciální přípravky, které zbytečně vaši pleť nevysušují a zároveň léčí. Pleťová séra s obsahem kyseliny hyaluronové, retinoidy a vitamínem C jsou vždy dobrou volbou. Pozor na produkty ke zmatnění pleti! Příliš suchá pokožka a nedostatek hydratace urychlují proces stárnutí.

4.Nezapomínejte na opalovací krém!
Nejen v létě, ale i v zimě nezapomínejte na opalovací krém na obličej! Některé produkty s vysokým SPF mají barevný pigment, takže splníte dva cíle najednou: ochranu a lehký make-up.

5. Dostatek spánku!
Dobrý spánek nelze nahradit ani nejmodernějšími kosmetickými recepturami, takže pokud chcete krásnou pleť, nezapomeňte na dostatek odpočinku. Snažte se co nejvíce eliminovat zdroje stresu a dopřejte si relaxaci: horkou vanu, dobrou knihu, svíčky, reiki, masáže apod.

 

 

5 kroků k bezchybné pleti
Poznámky