Květinové terapie

Květinové terapie

 

Květiny - radost pro naše oči, balzám na duši, ale také přírodní prostředky, které mohou zlepšit vaši pohodu a zdraví. Zde je několik terapií, jejichž výchozím bodem je krása, vůně a životní energie květin.

Aromaterapie

Esenciální oleje extrahované z květů, obsahují cenné složky, které přinášejí řadu výhod: snižují úzkost, stimulují produkci dopaminu (hormon pohody), zmírňují bolest nebo stimulují paměť, atd. Několik desítek minut strávených ve vonné květinové zahradě může mít stejně příznivé účinky na vaše tělo jako dávka endorfinu. Nikdy není příliš pozdě na to, abyste začali navštěvovat botanickou zahradu J

- Květy jabloně bojují proti bolesti hlavy

- Vůně růží. Je velmi relaxační a vytváří romantickou náladu.

- Vůně lipového květu má mírně uklidňující, konejšivý účinek

- Levandulová pole jsou skutečnými antidepresivy

  

Bachovy esence

Dr. Bach, slavný anglický homeopat 30. let, věřil, že síla záření slunce se spojí s energií květin a ty pak přenesou svou léčivou sílu do rosy, ulpívající na květech. Položil základ pro terapii, která uzdravuje vaše tělo uzdravením vaší duše. Bachova metoda neléčí fyzické nemoci, ale spirituální podmínky, které časem vedou k oslabení a onemocnění těla. Terapie zahrnuje 38 léků, které dosáhnou kořene každé emoce. Například strach se může projevit jako strach z reakce na negativní podněty, plachost, panika, špatné sny, strach, že vaši blízcí mohou zažít něco špatného, ​​nejistota, přecitlivělost.

Rosa odebraná z květů a připravená podle receptury vynalezené Dr. Bachem se shromažďuje v malých nádobách, z nichž je pacientovi v pravidelných intervalech podáváno několik kapek, podle pokynů odborníka. Léčivý roztok může být také aplikován zvnějšku na zápěstí, za uši, na spánky nebo přidat do vody do koupele.

 

 

Aranžování květin jako terapie

Aranžování květin už dávno nepatří jen do rukou floristů. I my můžeme přinést klid a uvolnění do našeho života například za pomoci tvoření květinové dekorace. Výroba výzdoby domácnosti s pomocí květin vás přivede k vnitřní harmonii. Jde o kombinování různých druhů květin, barev a vůní. Výsledek bude vidět nejen ve vašem domě, ale na vás samých. Věci najednou uvidíte pozitivněji, dokážete potlačit vaše negativní emoce. Věnujte se hlavně sobě a lidem okolo Vás. Květiny jsou příležitost, jak udělat radost nejen sobě J

 

Květinové terapie
Doporučené produkty
Poznámky