Proměňte své nedostatky v PŘEDNOSTI!

Proměňte své nedostatky v PŘEDNOSTI!

 

Všichni máme nějaké ty nedostatky. Většinou nám však brání v osobním růstu, abychom se vyvíjeli a posouvali své hranice jak v osobním, tak v profesionálním životě. Ale i vaše nejhorší vlastnosti se mohou ukázat jako kladné ... pokud je správně využijete!

Obvykle jsme naučeni tyto nedokonalosti skrývat. Dokonce i v životopise se někdy prezentujeme jinak, než ve skutečnosti jsme, proč? Protože, kdo by si najal plachého člověka, někoho kdo s každým neúspěchem hned ztratí náladu nebo nevyléčitelného samotáře? Někdy je to však přesně to, co je třeba! Musíte jen najít obor, který vám přesně padne.

 

Váš nedostatek: příliš mnoho mluvíte
Pokud jste typ člověka, který nezavře ani na chvíli pusu, zjistíte, že váš „nedostatek“ má velmi vysokou cenu! V dnešní době lidé, kteří jsou energičtí, komunikativní, charismatičtí a s citem pro prodej, velmi žádaní! Váš obor je marketingové PR nebo se můžete stát hlasem vaší skupiny!

 

Váš nedostatek: ranní vstávání vám moc nejde
Možná, že pracovat od 9 do 5 odpoledne, je pro vás mučení, ale v noci fungujete skvěle. Motivujte se, tímto „nedostatkem“, otevřete si vlastní firmu, pracujte na volné noze a tímto způsobem si můžete nastavit svou pracovní dobu, jak sami chcete, můžete být svým vlastním šéfem.

 

Váš nedostatek: plachost a stud
Mluvit na veřejnosti vás skutečně děsí? Nedokážete fungovat na 100% v hlučném prostředí? Týmová práce je pro vás příliš komplikovaná? To je v pořádku! Stále je tu dost aktivit, které vám sednou: psaní obsahu, grafika, laboratorní aktivity, výzkum, apod. Nenechte se odradit, kultivujte své osamělé vášně, ale pokračujte v práci na své sebedůvěře.

 

Váš nedostatek: chvilku neposedíte v klidu
Sedět v kancelářské židli celých osm hodin je pro vás prakticky nemožné, protože vaše schopnost soustředění, je podmíněna potřebou pohybu. Činnosti bez pevného rozvrhu jsou pro vás ideální, ty které vyžadují hodně dynamiky. Pokud se cítíte přeplněni energií, zaregistrujte se do dobrovolnického programu. Využijete svou neklidnou povahu ke vznešené věci.

 

Proměňte své nedostatky v PŘEDNOSTI!
Poznámky