Protáhněte tělo s míčem!

Protáhněte tělo s míčem!

Slovo „hra“ v nás zákonitě evokuje dětství. Energii a pocit štěstí. Cvičení, které jsme dělali jen tak pro radost, ne proto, že jsme museli.

Za pomoci obyčejného gymnastického míče můžete provádět různá cvičení na aktivaci svalů a tvarování těla bez zbytečného přetížení kloubů. A co je na tom všem nejlepší? Vždyť je to jen HRA J

 

Co je na tom tak skvělé?

Trénink na gymnastickém míči má výhody pro sportovce i úplné začátečníky. Protáhnete celé tělo a zpevníte hluboký stabilizační systém. Vstaňte z gauče a pořiďte si domů gymnastický míč! Průměr zvolte zhruba 50cm. Odborníci v prodejně sportovních potřeb nebo zdravotnických pomůcek, vám rádi poradí, která velikost je pro vás vhodná.  Pokud máte sedavé zaměstnání, je tento druh cvičení skvělá volba.

Důvody proč cvičit na míči:

  • trénujete a protáhnete všechny svalové skupiny pomocí jednoduchých cvičení
  • díky cvičení předcházíte a zmírňujete bolesti zad po mnoha hodinách strávených v kanceláři. (Můžete ho také příležitostně využít jako židli ke snížení tlaku na páteř)
  • zlepšujete rovnováhu a držení těla.

 

5 jednoduchých cvičení (2-3 sety po 10 opakováních)

Zvedání pánve: položte se na záda na podložku, nohy dejte na míč a ruce položte vedle těla. Opatrně zvedejte pánev, abyste cítili břišní svaly, pak se zase vraťte do výchozí polohy.

* Cvičení aktivuje spodní břišní svalstvo a svaly pánevního dna;

 

Abs: Posaďte se s rovnými zády na míč, nohy dejte od sebe a chodidla držte pevně na podlaze. Ruce v týl a lokty držte ve vodorovné poloze (ne vedle uší), malé pohyby hrudníku nahoru a dolů.

* Cvičení posiluje břišní svaly a stimuluje krční oblast;

 

Prodloužení: Položte se na míč, jako byste ho chtěla přelézt. Míč držte v oblasti pánve a nohy držte natažené, chodidla pevně na podložce, ruce před sebou a oči směřují před sebe. Lehce se převalujte zepředu dozadu.

* Cvičením posilujete svaly zad, břicha a zvyšujete pohyblivost páteře;

 

Most: Je to vlastně takový opak předchozího cviku. Lehněte si zády na míč, chodidla pevně na podložce, snažte se jakoby vytvořit most, určitě si tento cvik pamatujete z dětství. Nenuťte se do pohybu jaký je vám už nepříjemný, jděte jen tam, kam vám vaše tělo dovolí. Důležitá je stálá opora o míč.

* Cvičení zlepšuje pohyblivost páteře a posiluje hýžďové svaly.

 

Rovnováha: položte se na míč, pomalu ručkujte, až budete mít míč pevně pod spodní částí nohou – téměř na nártu. Držíte v planku a nadzvednete jednu nohu nad míč, druhá drží stabilitu míče a snaže se mít zpevněné celé tělo. Hlava je v protažení a lopatky od sebe, rovná záda. Po 30 sekundách vystřídáte nohy.  

* Cvičení tvaruje paže, nohy, hýždě a zlepšuje rovnováhu.

 

Protáhněte tělo s míčem!
Poznámky