Vítězný boj s celulitidou

Vítězný boj s celulitidou

 

Anti-celulitidová masáž - jednoduchá technika, kterou můžete provádět i doma

V boji s celulitidou můžete zvítězit! Musíte být vytrvalé a využít různé metody odstranění pomerančové kůže. Začněte vždy zevnitř - zdravou stravou a přidejte pohyb, speciální cvičení a masáže. Povíme si blíže o anti-celulitidové masáži. Můžete se ji naučit a provádět z pohodlí vašeho domova.

Metoda "hnětení"

S pomocí oleje, který usnadňuje práci rukou, jednoduše hnětete pokožku zasaženou celulitidou – nejčastěji to bývají stehna, hýždě, břicho a paže.  Jednoduchá technika vede ke stimulaci lymfatického systému a k aktivaci krevního oběhu. Pohyby musí být prováděny energicky, ale musíte být opatrné. Správná anti-celulitidová masáž nemá na těle zanechat stopy ve formě modřin, ale pokožku bez pomerančových dolíčků.

 

Metoda "ledování"

Ledová masáž kombinuje techniku vyhlazení pokožky pomocí masáže s blahodárnými účinky kryoterapie - studená terapie - moderní metoda omlazení pokožky a znovunavrácení její pevnosti. Využívá se hlavně v moderních kosmetických salónech. My vám přinášíme “postup”, jak tuto metodu můžete realizovat u vás doma.

Oblasti postižené celulitidou, masírujte pomocí ledových kostek ledu, ale jejich okraje nesmí být ostré, aby nedošlo k poranění kůže. Nejlepší je led v oblých tvarech, snadněji se s ním manipuluje. Led se neaplikuje přímo na kůži (mohlo by dojít k popálení pokožky), ale je zabalen do jemného ručníku nebo několika vrstev sterilní gázy. Masírujte každou oblast po dobu 5-7 minut pomocí jemných kruhových pohybů.

  

Metoda "Kartáčování"

Tentokrát budeme stimulovat krevní oběh a lymfatický systém pomocí masážního kartáče z přírodních materiálů. Nejprve naneste masážní olej nebo anti-celulitidový krém a soustřeďte se na oblasti postižené celulitidou. Masírujte pokožku tři, čtyři minuty, třikrát týdně.

 

Vítězný boj s celulitidou
Poznámky