Obličejová sauna – jak na to, výhody i pravidla

Obličejová sauna – jak na to, výhody i pravidla

Obličejová sauna – jak na to, výhody i pravidla

Obličejová sauna (obecně parní lázeň) je metoda hloubkového čištění pleti, jednoduchá, ale účinná. Otevírá póry a připravuje pleť na další kosmetické ošetření. Zvyšuje účinek pleťových krémů a masek.

Venku ještě není příliš horko, takže je ideální čas na hloubkové čištění. Horká pára stimuluje pokožku, podporuje její krevní oběh a pomáhá odstraňovat i ty nejodolnějších nečistoty.

Jak na to?

Odstraňte make-up a chraňte oční okolí výživným krémem. Do misky nalijte vroucí vodu a přidejte speciální směs z Damašské růže z naší nové kolekce péče o pleť - božská směs solí z Mrtvého moře a sušených okvětních lístků damašské růže je ideální volbou k otevření pórů a detoxikaci pleti. Zároveň poskytuje okamžitou relaxaci a příjemnou vůni. Vdechování těchto aromatických výparů pomáhá při kardio-respiračních onemocněních a zmírňuje stres. 

Zakryjte si hlavu ručníkem a přiložte obličej k míse. Pokud máte citlivou pokožku, držte se 30 cm od zdroje horké páry. Zavřete oči a užívete si! Za pouhých deset minut bude vaše pleť čistá, zářivá a  vaše nálada uvolněná.

Po parní lázni si otřete obličej čistým ručníkem, abyste odstranili nečistoty a odumřelé buňky. Omyjte vodou a ošetření zakončete nanesením výživné pleťové maskypleťového krému s hloubkově hydratačním účinkem.

Chvilka jen pro sebe!

Obličejová sauna je jedním z nejúčinnějších ošetření, díky kterému bude vaše pokožka svěží a hladká. Je to jednoduchá metoda vhodná i pro domácí použití. S vaší pokožkou dokáže zázraky! 

Dlouhý let, pozdní noc, stresující týden, to vše může zanechat vaši pokožku oteklou, unavenou a matnou. Vyzkoušejte růžovou sůl v parní lázni k čištění pokožky a kombinujte ji třeba se solemi do koupele, relaxujte každým kouskem vašeho těla.

Udržte svou pokožku hladkou, zdravou a zářivou. Zvládejte svůj stres – pravidelně se hýbejte, cvičte, dopřejte si dostatečný spánek a správnou rutinu péče o pleť, která zahrnuje relaxační a uklidňující saunu obličeje 1x týdně.

Dodržujte několik pravidel

Jako každé kosmetické ošetření má i obličejová sauna indikace, kontraindikace a další okolnosti, které byste měli vzít v úvahu:

  • Pro normální pleť si dopřejte parní lázeň 1x týdně po dobu 5-7 minut. U mastné pleti můžete 3x  týdně a může 20 minut. Pro suchou a velmi citlivou pokožku se saunování obličeje nedoporučuje častěji než 1x za měsíc.
  • Po parní lázni nechoďte do chladného prostředí a několik hodin se obejděte bez makeupu.
  • Po aplikaci si nečistěte sama pleť od černých teček, toto nechte na zkušené kosmetičce, jinak můžete skončit s jizvami!

 

Pamatujte, že nejlepší čas na saunování obličeje je večer, před spaním, aby se přes noc póry uzavřely, pokožka si odpočinula a druhý den vypadala úžasně!

 

Doporučené produkty
Poznámky