Používejte pleťové tonikum!

Používejte pleťové tonikum!

Dermatologové i lékaři z oboru estetické medicíny prováděli spousty výzkumů, zda obyčejný bavlněný kus látky napuštěný obličejovým tonikem dokáže pleť vyčistit a udržet zdravější. Světe div se, zázrak J Funguje to!

Jak dermatologové, tak lékaři se však shodli na tom, že pleťové vody s alkoholem jsou nezbytným krokem proti bakteriím způsobujícím akné, ale jsou zároveň mečem s dvojitým ostřím. Alkohol ničí bakterie, ale také dehydratuje pokožku a ničí i její přirozenou ochrannou bariéru. Podráždění se projeví ještě rychleji a výrazněji na suché a nechráněné pokožce.

To je důvod, proč je velmi důležité vybrat si správné pleťové tonikum. Ne všechny pleťové vody obsahují alkohol nebo jinou škodlivou sloučeninu. Vždy si hlídejte složení!

Každodenní péče o pleť, inspirovaná korejskými kosmetickými rituály (K-beauty), spočívá v dvojím očištění, odlupování, tonizování, aplikaci séra, použití očního krému, hydrataci kůže a aplikaci produktů s SPF. Kvalitní pleťové tonikum je vhodným doplňkem pro komplexní péči o pleť.

 

Pleťové tonikum vyživuje a čistí pokožku

Tonizační vody neobsahující alkohol a jsou bohaté na složky, které zvlhčují pokožku, jako je například extrakt z mořských řas, minerální voda, aminokyseliny, kyselina hyaluronová, přírodní oleje. Lze však odstranit bakterie, způsobující akné, produktem bez alkoholu? Ano! Existuje mnoho dalších šetrných způsobů, jak bojovat s pupínky i bez alkoholu. Tonizující pleťové vody obsahují aktivní výtažky, jako je propolis nebo heřmánek, známé jako přírodní antibakteriální látky.

 

Kvalitní pleťové tonikum nezmění pH vaší pokožky

Výše uvedené hydratační složky jsou důležité, protože obnovují přirozené pH pokožky, dosahující přibližně 5,5. Tuto hodnotu mohou změnit nečistoty na kůži, maz, zbytky make-upu a alkohol. Šetrné pleťové tonery mají pH mezi 5,0 a 5,5 a jejich aplikací přímo na pokožku pomáháte obnovit její přirozenou rovnováhu.

 

Tónování pleti podporuje účinnost dalších ošetření pleti

Myslete na svou pokožku jako na houbu: je těžší ji hydratovat, když je úplně suchá, než když už je trochu vlhká. Jinými slovy séra a pečující krémy působí hlouběji, pokud se tonikum aplikuje předem, než když je pokožka již suchá. Pokud máte suchou a znečistěnou pleť- séra, masky i hydratační vody zůstanou pouze na povrchu. Alkohol vysušuje pokožku ještě více, což tento problém ještě zhoršuje, ale když je pleť hydratovaná a s vyrovnaným pH po aplikaci kvalitního pleťového toniku, další aktivní složky snadněji pronikají pokožkou do hloubky.

 

Používejte pleťové tonikum!
Poznámky