Pravidla zdravého peelingu. Kdy a jak ho správně používat!

Pravidla zdravého peelingu. Kdy a jak ho správně používat!

 

Při exfoliaci dochází k odstranění odumřelých buněk a pokožka se stává měkčí, hebká a zářivá. Existují však určitá pravidla, čemu se vyhnout před, během a po aplikaci peelingu.

Peeling kůže může být prováděn mechanicky, pomocí krémů obsahující jemné částice, nebo chemicky, pomocí kosmetických kyselin s exfoliačním účinkem, jako je AHA (alfa - hydroxykyseliny) a BHA (beta - hydroxykyseliny).

Jak stárneme, rychlost přirozené obnovy tkáně se zpomaluje. Musíme své pokožce pomoci, aby se „vzdala“ mrtvých buněk, a uvolnil se tak prostor pro nové. Po aplikace je pokožka nejen krásná a jemná, ale také velmi citlivá! Vyhýbejte se tedy situacím, ve kterých bychom mohli pokožce způsobit více škody než užitku.

 

Nepoužívejte peeling před a po přímém vystavení se slunci

Čerstvě po aplikace je pokožka velmi citlivá na UVA / UVB paprsky, takže použití krému s maximálním ochranným faktorem je základ! Pokud takto neučiníme, vystavujeme se riziku výskytu pigmentových skvrn, alergických reakcí a popálenin. Na druhou stranu, čerstvá kůže vystavená slunci zčervená, opálená kůže, může trpět příliš agresivním odlupováním a mohou vám zůstat po aplikaci jizvy nebo tmavé skvrny. Nejlepší doba na aplikaci peelingu obličeje je podzim a jaro. Během léta se aplikace peelingu obličeje nedoporučuje.

 

Peeling nepoužívejte u citlivé pokožky  nebo se sklony k akné

Akné se dá pomocí peelingu léčit, ale pouze ve specializovaném kosmetickém salonu, vyškoleným personálem. Jinak může dojít ke zhoršení a nikoli léčbě.

 

Nepoužívejte současně více než jednu metodu exfoliace

Aby nedošlo k poškození pokožky, nepoužívejte více než jednu metodu exfoliace současně. Nekombinujte mechanické (peelingové) odlupování s chemickým (kyselým) odlupováním.

Mechanická exfoliace je vynikající způsob čištění a revitalizace pokožky, provádí se pomalým kruhovým pohyby po celém obličeji (od brady po čelo a od středu obličeje k vlasové linii). Vyhněte se exfoliaci jemné oblasti kolem očí, protože citlivou pokožku lze snadno poškodit.

 

Pravidla zdravého peelingu. Kdy a jak ho správně používat!
Doporučené produkty
Poznámky