Letní make-up pro opálenou pleť

Letní make-up pro opálenou pleť

 

Opálila jste se během léta jako diva, ale nevíte, jaký make-up sladit s vaší pokožkou políbenou sluncem? Zde jsou produkty, které dokonale zvýrazní vaše opálení a nechají vyniknout vaší kráse. 

Aby byla vaše opálená pleť ještě krásnější, je dobré dodržovat některá pravidla estetické povahy a nezapomínejte o základní péči o pleť.

 

Pečlivě pečujte o pokožku poškozenou sluncem!

Před samotným nanesením make-upu, potřebuje vaše pleť určitou péči. Pokud je opálení čerstvé a vaše tvář stále bodá, bylo by ideální vyhnout se make-upu na několik dní, dokud se kůže nezhojí a používat vysoce hydratační pleťový krém. Termální vody ve spreji jsou účinné pro odstranění pocitu „napjaté“ pokožky. Když opálení stárne a zjistíte, že je nerovnoměrné, krém na bázi alfa-hydroxykyselin (AHA) jemně odlupuje pokožku, odstraňuje povrchovou vrstvu a hluboce hydratuje, čímž obnovuje lesk a svěžest pokožky. Vitamín C pomáhá redukovat jemné linie a známky stárnutí, proto ho dopřejte vaší pokožce přímo v krému nebo si vyrobte domácí masku – 1 čajová lžička sušeného mléka a 2 čajové lžičky čerstvě vymačkané pomerančové šťávy. Do směsi přidejte ještě malé množství vitamínu C.

 

Jak vybrat správnou podkladovou bázi pod make-up

V létě je dobré mít 2-3 odstíny podkladu, od přirozeného odstínu pleti až po dva odstíny tmavší, abychom zajistily správný základ pro make-up. V závislosti na tom, jak moc vášnivě vás slunce políbilo J. Protože opálená pokožka snadno schne a dehydratuje se, zkuste nepoužívat matné textury s vysokým krytím, ale zvolte spíše tekuté, světlé základy (krémy BB nebo CC) s hydratačním účinkem.

 

Make-up podle Kleopatry

Pokud je kůže opálená, měl by být make-up zvolen co nejblíže měděné barvě pleti. Nejvhodnější jsou zlaté tóny, od světlých až po vybledlé, hnědé, broskve. Na chvilku zapomeňte na studené, velmi živé a stříbrné barvy a udělejte si orientální make-up, buďte královnou písku.

 

  • Vybírejte oční stíny v teplých barvách, jako je vaše kůže: mírně bronzové tóny, které rozzáří váš obličej, jsou pro vás to pravé.
  • Na oční víčka můžete použít zlatý odstín i během dne. Večer pak budete zářit s nejodvážnějšími odstíny bronzu, hnědé perly a jiskřivého zlata.
  • U rtů se vyhýbejte výrazným odstínům, které mohou vypadat zbytečně vyzývavě v kombinaci s opálenou pokožkou. Zvýrazněte vaši barvu pleti pomocí jemného lesku na rty v oranžových a pastelově růžových odstínech.

 

Letní make-up pro opálenou pleť
Poznámky