Oční okolí pod mikroskopem

Oční okolí pod mikroskopem

Oční okolí pod mikroskopem

Skvělé rady a tipy pro každodenní péči.

Vrásky kolem očí nemusí vždy souviset se stárnutím! Existuje mnoho důvodů, proč se kůže kolem očí krabatí a věk není vždy na vině.


Jemná a citlivá pokožka v okolí očí je první, na kterou působí gravitace, věk, škodlivé faktory prostředí, ale také některé špatné návyky, které považujete za triviální. 

Jedním z důvodů stárnutí pleti je ztráta kolagenu. Dále pak věk, nadměrné vystavování se slunci bez brýlí se slunečními filtry a také nedostatečné používání krému s SPF. Na vině však může být i nesprávná péče.


Noste sluneční brýle a nemněte si oči

Sluneční brýle chrání svaly kolem očí, které se přirozeně krabatí, když je venku jasno a podporují tak vznik vrásek. 

Mnete si oči když jste unavení? Další zlozvyk, který kromě vrásek může vést i k zánětům očí. Ne vždy si toho všimneme pouhým okem, ale pod mikroskopem vypadá kůže kolem očí po mnutí rukama jako válečná zóna.


Opatrně odstraňujte oční make-up

Zvláště pokud mluvíme o voděodolných produktech. Vždy pečlivě vybírejte speciální odličovací mléka a krémy pro oční okolí. Mají jemné složení, které je šetrné. K odstranění make-upu a nečistot můžete použít měkký ručník nebo vatový tamponek. Nikdy si nemněte oči, když se chcete zbavit řasenky, poškodíte tím velmi tenkou kůži kolem nich.


Vyhněte se spánku na břiše

Kvůli tlaku, který se vytváří kolem očí a na obličeji, je pokožka mnohem náchylnější k vráskám, když spíte na boku a nejhorší spánek na břiše. Doporučuje se spánek na zádech, protože zabraňuje a zmírňuje bolesti zad a může také pomoci předcházet vráskám.


"Ne" peelingům, "ano" očním krémům!

Při použití peelingu se vždy vyhněte očnímu okolí! V žádném případě takovými přípravky neútočte na citlivou pokožku očí! Místo toho o ni pravidelně pečujte každý den nanášením pečujícího krému. Speciální receptury poskytují více než jen hydrataci: zjemňují jemné linky, mají efekt vyplňování vrásek, redukují tmavé kruhy pod očima a zabraňují předčasnému stárnutí.


Vaše oči jsou přeci zrcadlo do duše. Pečujte o ně s láskou!

 

Doporučené produkty
Poznámky