Výběr esenciálních olejů na léto

Výběr esenciálních olejů na léto

Výběr esenciálních olejů na léto

Léto je období sluníčka, dovolených, relaxace, ale přináší s sebou i nepohodlí. Vaše kůže trpí! Pamatujte na hydrataci a výživu vaší pokožky. Objevte sílu éterických olejů a užijte si léto naplno!

Léto znamená relax, dovolenou, opalování... Ale také komáří štípnutí, úpal, pylové alergie, nepohodlí, neklid, nespavost. Vysoké teploty naši pokožku vysušují, ale esenciální oleje mohou být okamžitou pomocí!

Jaké éterické oleje jsou nejvhodnější? 

Geranium esenciální olej jako repelent proti klíšťatům a komárům. Užitečný při jakýchkoli kožních problémech, které se mohou objevit v létě: štípnutí hmyzem, řezné rány, škrábance, spáleniny od slunce, podráždění, modřiny atd. Pomáhá vyživovat i vaše vlasy, které mohou být znehodnoceny UV zářením a slanou mořskou vodou.

Zklidňuje, uvolňuje a regeneruje. Dokáže pozvednout náladu, navozuje pocit bezpečí. Lze ho využít i při masážích (3 kapky smíchejte s 10 ml oleje - např. mandlový nebo olivový). Využívá se také při inhalacích (1-3 kapky nakapejte do kapesníku; délka procedury 5 minut) nebo při aromaterapii.

Levandulový esenciální olej má antibakteriální účinky, pomáhá hydratovat suchou pokožku, je to výborný repelent proti komárům, klíšťatům, molům, mouchám i pavoukům.

Esenciální olej z jalovce je pozoruhodný svými účinky na dýchací ústrojí. Pomáhá zmírňovat nachlazení, chřipku, kašel, infekční onemocnění a horečku. Dezinfikuje vzduch od virů a bakterií. Lze jej použít v aromaterapeutické lampě k pročištění vzduchu v místnostech.

Citronový esenciální olej pomáhá při bolestech svalů, kloubů a trávicího ústrojí. Pomáhá při nevolnosti a kinetóze. Snižuje horečku a bojuje s dalšími příznaky nachlazení. Jeho svěží aroma přináší dobrou náladu a zahání negativní stavy.

Jasmínová silice se používá již stovky let k léčebným účelům. Je známá pro své afrodiziakální účinky. Pokud vás trápí nespavost a bolí hlava, aromaterapie s jasmínovým esenciálním olejem je velmi vhodná. Relaxační vlastnosti tohoto oleje vám pomohou unout jako miminko. 

 

Doporučené produkty
Poznámky