Krásná díky RŮŽÍM

Krásná díky RŮŽÍM

 

Víte, že krásná Kleopatra se každý den koupala ve vodní lázni z mléka a plátků růží, aby si udržela mladistvou pleť a dopřála si odpočinek.

Krásná díky RŮŽÍM

Již od starověku je olej z růží známý svými mimořádnými účinky. Byl odjakživa velmi vzácný a nepřístupný obyčejným ženám. Voda a olej z růží jsou dvě klíčové složky rituálu péče o pleť.

Existují důkazy o používání růžové vody jako kosmetické a lékařské přísady v Íránu zhruba od 7. století. Je skvělým pomocníkem zejména pro citlivou pokožku s tendencí zarudnout a dokonce je velmi účinná na akné. Má protizánětlivé a antiseptické účinky, stahuje póry a tonizuje pleť.

Éterický olej z růží je natolik vzácný, že jeho materiální hodnota je velmi vysoká. Jeho přínos pro krásu a zdraví pokožky je však daleko vyšší. Pravý růžový olej patří k nejvzácnějším olejům na světě. K výrobě jednoho kila oleje je třeba tří tun okvětních plátků! 

Růžový olej Růžový olej je vhodný pro suchou, citlivou nebo zralou pleť. Velmi dobře působí při léčbě vyrážky, přispívá k celkovému rozmazlování smyslů díky své nenapodobitelné vůni. Pomáhá lidem trpícím nespavostí, bušením srdce nebo ženám potýkajícím se s vedlejšími účinky menopauzy.

Pomocník v boji proti depresím a úzkosti

Aromaterapeut Gabriel Mojay říká, že růže je dokonalým lékem. Došlo ke ztrátě sebeúcty, velmi hluboké ztrátě, způsobené emocionální bolestí a traumatem, a to zejména v dobách, kdy zášť vyplývá z odmítnutí a emocionální zrady, pak vůně růží vůně růží může být příjemným a účinným pomocníkem.

Dopřejte si relaxační koupel, koupel  do které přidáte několik kapek růže, koupelové soli nebo šumivého vína s vůní růže. Nezapomeňte svou pokožku hydratovat vhodným krémem, krémem obohaceným o růžový olej. Dokáže s vaším duševním stavem doslova zázraky.

Deprese, úzkost nebo stres lze zmírnit aromaterapií. aromaterapií  Můžete použít speciální difuzor nebo aromaterapeutickou lampu. Růžový éterický olej má silný antistresový účinek, zklidňuje a uvolňuje mysl. Má skvělé antibakteriální účinky a osvěžuje vzduch v místnosti.

Růžový olej lze aplikovat na hrudník, krk nebo zápěstí, stejně jako parfém, ale POUZE smíchaný s nosným olejem, jako je například kokosový, mandlový nebo jojobový. Volte vždy přírodní olej, aby nedráždil pokožku. Je ideální pro úlevu od bolesti a pro uvolnění svalového napětí. Ačkoli je často považován za výlučně ženskou vůni, aroma růže je vhodné i pro použití při terapeutických rituálech pro muže.

Olej z růží obsahuje vzácné látky prospěšné pro zdraví těla i ducha. Vyzkoušejte ho i vy!

 

Krásná díky RŮŽÍM
Doporučené produkty
Poznámky