Dodejte tělu energii a užijte si zimu naplno!

Dodejte tělu energii a užijte si zimu naplno!

Dodejte tělu energii a užijte si zimu naplno!

V zimě lidské tělo spotřebuje více energie na zahřátí, a tak potřebuje více „paliva“, tedy živin. Existuje řada vitamínů, které zvyšují hladinu energie a posilují imunitní systém. I cvičení musíte přizpůsobit chladnějšímu období.

Abychom během zimy nepřibrali kila navíc, potřebujeme vitamíny a živiny, ne prázdné kalorie. A hlavně sport! V první řadě potřebujete dostatečný přísun vitamínu C! Citrusové plody, kiwi nebo borůvky jsou výborným zdrojem tohoto cenného vitamínu. Dále pak zelená zelenina jako je zelí, brokolice a fazole, ale také brambory.

Věděli jste, že pomeranče obsahují kyselinu listovou, vitamín B, vlákninu a draslík, které udržují zdraví srdce? Zelí je velmi bohaté na živiny a má nízký obsah kalorií! Obsahuje vitamín C, kyselinu listovou, železo, hořčík, betakaroten, ale také fytochemikálie.

Vitamín D

V zimě si sluníčka moc neužijeme a tak musíme doplňovat vitamín D jiným způsobem. Jeho hlavním zdrojem jsou mléčné výrobky, tučné ryby (losos, sardinky), margarín a vejce. Nedostatek vitaminu D může vést ke kognitivním problémům, astmatu, kardiovaskulárním onemocněním a dokonce i rakovině. 

Vitamín B

Kefír je nápoj vyrobený z fermentovaného mléka, podobný jogurtu a je zvláště bohatý na vitamíny B1 a B2, vápník, kyselinu listovou, hořčík a vitamín A.

Česnek je skvělý pomocník nejen v zimě. Snižuje cholesterol, zvyšuje tělesnou teplotu a pomáhá při bronchitidě.

Nezapomínejte na cvičení!

I když je zima, plískanice a pošmourné počasí a vám se nechce z domu, sport vás rozhýbe a probudí pozitivní myšlení! Jste-li příznivci běhání, pořádně se vybavte, tj. dobře se oblečte a  vyražte třeba do parku. Běh na sněhu zvyšuje koncentraci a koordinaci pohybů, rozvíjí svaly a zvyšuje odolnost těla. Ve sportovních prodejnách seženete punčochové kalhoty a mikiny ze speciálních materiálů, které udrží teplo a jsou tak ideální pro outdoorové sporty i v zimě!

Vystavení přirozenému světlu zlepšuje náladu, takže využijte zimy a sněhu a vyrazte na lyže, snowboard, sáňkování nebo bruslení.

Pokud nemáte rádi chladno, zvolte si cvičení „pod střechou“ jako je např. pilates, jóga, zumba, tanec, aerobik nebo obyčejná chůze po schodech. Můžete také vyzkoušet běh na místě a užít si tak skvělé kardio cvičení!

 

Doporučené produkty
Poznámky