V souladu s přírodou

V souladu s přírodou

 

Buďte ohleduplní k přírodě! Nemusí vás to stát ani velké úsilí. Stačí se chovat s respektem k životnímu prostředí a být maličko kreativní!

Rozhodli jste se žít podle posledních trendů, takzvaně ECO-friendly? Upřednostňujete potřeby přírody nad své? Zde je 5 jednoduchých tipů, které můžete využít.

 

1. Uchovávejte obaly a buďte kreativní
Záleží na nás, jaký bude svět za pár let. Pojďme začít už teď! Nevyhazujte skleněný obal vašeho oblíbeného krému, peelingu nebo sprchového oleje. Dejte mu nový život! Může z něj být krásná váza, svíčka, dóza na poklady pro děti, apod. Sklo je 100% recyklovatelné, zatím co plastu trvá 500 let, než se v přírodě rozloží. Díky recyklaci a znovu využití skleněných obalů můžete snížit znečištění až o 20% a znečištění vody až o 50%.

 

2. Nakupujte chytře
Jinými slovy méně nákupů, více kvalitních věcí doma. Nekupujte zbytečnosti, opravdu se ujistěte, že danou věc nutně potřebujete, než něco koupíte. Malá rada: Než něco pořídíte, počkejte 10 dnů . Ujistíte se, zda jste to opravdu potřebovali nebo to byl jen rozmar, na který jste už dávno zapomněli. Vyhněte se impulsivním nákupům.

 

3. Čtěte online knihy
Pravda, nic nenahradí vůni nové knihy. Ale stromy, které byli použity na výrobu, už nikdo nenahradí. Přemýšlejte… nejdůležitější na knize, novinách, časopise, je jeho obsah a krása slov, důležitost sdělení a to vše si přeci můžete dopřát online. E-knihy jsou dnes čím dál vice oblíbené, využít můžete čtečky knih. Pokud i přes toto všechno jste milovníkem knih, super věc jsou třeba knihovny nebo výměny knih a zapůjčení mezi přáteli.

 

4. Používejte textilní sáčky na ovoce a zeleninu při nákupu
Jsou více trendy než igelitové, které běžně v supermarketech dostáváme! Můžete je využít na ovoce, zeleninu, pečivo a cokoliv dalšího, co vás napadne. A pokud se stane, že musíte použít plastový sáček, pamatujte, že i ten se dá opět použít, dokud nedoslouží.

 

5. Na krátké cesty využijte kolo
Jedete jen kousek? Nepojedete přeci autem. Kolo je skvělý dopravní prostředek, uděláte něco pro své tělo a ještě nebudete znečišťovat životní prostředí.

 

S láskou k planetě můžete udělat ještě spousty dalších věcí

  • Podporujte lokální výrobce
  • Zasaďte strom
  • Darujte oblečení, které už nenosíte
  • Vypněte kohoutek s vodou během toho co si čistíte zuby
  • Faktury si nechejte posílat emailem nebo online aplikací

 

V souladu s přírodou
Doporučené produkty
Poznámky