5 jednoduchých triků jak pečovat o poškozené vlasy v pohodlí domova

5 jednoduchých triků jak pečovat o poškozené vlasy v pohodlí domova

5 Easiest Ways to Repair Damaged Hair Without A Salon Visit

Co dělat, když jsou vlasy zničené a nemáte čas chodit pravidelně ke kadeřníkovi?

5 Easiest Ways to Repair Damaged Hair Without A Salon Visit

K poškození vlasů dochází různými vlivy - v důsledku odbarvování, barvení nevhodnými přípravky, nadměrné používání stylingových přípravků a spousta dalších. Velký vliv na kvalitu vašich vlasů má i znečištění, UV záření, bazénová nebo mořská voda! 

Zde je několik tipů, co můžete dělat v pohodlí domova:

1. Pravidelně si zastřihávejte roztřepené konečky

Kutikula je ochranná vrstva vlasu a při jejím zničení se vlasy stávají suché a lámavé. Pokud mají vaše konečky hrubou strukturu, musíte je zastřihnout. 

2. Vyvarujte se používání žehliček, fénu apod., zkrátka stylingových nástrojů, které využívají teplo

Jste zvyklé vlasy rovnat nebo naopak natáčet? Dejte si na chvíli pauzu a když už je musíte upravovat, chraňte je používáním speciálních přípravků, které poskytují tepelnou ochranu.

3. Netrapte vlasy stokrát denně česáním

Můžete nenávratně poškodit vaše vlasy. Před každým mytím si vlasy důkladně vykartáčujte po celé jejich délce, abyste je poté snáze rozčesali.

4. Nemyjte si vlasy horkou vodou a používejte jemný šampon

Voda by měla být teplá, ne studená nebo horká. Horká voda vlasy láme, vlažná nebo dokonce studená jim dodává lesk. Poškozené vlasy je dobré umýt nepěnivým šamponem, který chrání vlasové vlákno a šetrně odstraňuje nečistoty, aniž by vlasy vysušoval a poškozoval.

5. Vlasy opláchněte vlasovým octem

Už jste zkoušeli například granátový ocet? Granátové jablko je bohaté na antioxidanty a prospěšné nejen pro zdraví, ale i pro vlasy. Ocet z granátového jablka, který se používá jako oplach na vlasy, okamžitě dodá vlasům lesk a vitalitu! Pokud máte vlasy mdlé, může to být vlivem tvrdé vody, ale také zbytků stylingových přípravků, které se usazují na povrchu. Vlasový ocet jemně rozpouští nečistoty a odhaluje přirozený lesk a sílu vašich vlasů!

 

Doporučené produkty
Poznámky