Tipy na velikonoční aktivity a tvoření nejen s malými dětmi!

Tipy na velikonoční aktivity a tvoření nejen s malými dětmi!

 

 Velikonoce se blíží a my vám přinášíme několik tipů jak se zabavit doma s dětmi během svátků.

Pojďme si hrát! Budete překvapeni, jak uvolňující pro vás budou zábavné aktivity s vašimi dětmi – radost a vzrušení těch nejmenších jsou nakažlivé!

Hledání vajíček

Jednou z nejoblíbenějších velikonočních tradic pro děti za oceánem je „Honba za vajíčky“. Je to dětská hra pořádaná na Velikonoce kdy dospělí schovávají barevná vajíčka v trávě kolem domu, v domě nebo třeba v autě. Děti hledají dokud nenajdou poslední skryté vajíčko. Celé dobrodružství je samozřejmě naplněno smíchem, zábavou a dobrou náladou.


Lžíce nebo jednorázové skleničky - zajíčci

Na jednorázovou lžičku připevněte papírové uši, vystřižené a obarvené, aby vypadaly jako uši zajíčka. Poté na lžičky nakreslete oči, pusu a kníry, ty můžete vyrobit z bavlnek nebo nití. Oblečte své zajíčky - můžete vystříhat oblečení z barevných ubrousků, kousků látky apod. Děti budou nadšené!

U sklenic se recept opakuje: papírové uši, oči, knír. Třeba i roztomilého motýlka. Buďte kreativní!

Velikonoční dekorace

Tvořte a zdobte textilní vajíčka, velikonoční dekorace a spousty dalšího spolu s vašimi dětmi, vytvoříte si tak nejen krásnou dekoraci, ale hlavně nádhernou památku na společné chvíle. Mohou to být vajíčka z různých textilních materiálů, na která můžete lepit figurky, krajky, stuhy, korálky...

Ručně malovaná vajíčka

Nechte ty nejmenší hrát si s fantazií. Ozdobte ty nejkrásnější vajíčka na velikonoční stůl! Budou nadšené, až uvidí jejich umělecká díla na svátečním stole! 

Čokoládoví zajíčci

Vytvořte pro své děti sladké překvapení, které připravíte sami nebo společně! Vyberte ingredience na tu nejlepší domácí čokoládu, nasaďte si zástěry, kuchařské klobouky a pusťte se do práce! Vyberte si silikonové tvary pro čokoládu ve tvaru zajíčka a zábava je zaručena!


Ať jsou vaše Velikonoce svátky rodinného štěstí!

 

 

5 must do Easter crafts and activities for your little ones
Poznámky